XIX Niedziela Zwykła

1.   Dziś druga niedziela miesiąca – zbierane ofiary przeznaczone w całości na Fundusz Remontowy naszej Parafii.
2.   Kalendarz liturgiczny bieżącego tygodnia oraz intencje mszalne:
–   w poniedziałek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego – Dzień Modlitw za Pomordowanych w Obozach, Więzieniach i Łagrach – Msza św. gregoriańska (9) za śp. Ksawerego SEWRUKA o 19.00;
–   we wtorek Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Msza św. w Sitnie o 10.30 za Teresę Gawarską; Msza św. odpustowa z poświęceniem wieńca dożynkowego i wianków sprawowana będzie o 15.00 w intencji wszystkich Parafian, za śp. Ksawerego SEWRUKA (10), o Boże błogosławieństwo dla Marii, oraz Rodziny Fijałów i Puklickich; homilię wygłosi ks. Dawid Lewandowski, wikariusz parafii Przemienienia Pańskiego w Mieszkowicach; Mszę św. poprzedzi nabożeństwo różańcowe o 14.30 oraz procesja wokół kościoła;
–   we środę Msza św. gregoriańska za śp. Ksawerego SEWRUKA o 19.00 (11);
–   we czwartek wspomnienie św. Jacka – Msza św. za śp. Ksawerego o 19.00 (12);
–   w piątek Msza św. gregoriańska za śp. Ksawerego SEWRUKA o 19.00 (13);
–   w sobotę Msza św. gregoriańska za śp. Ksawerego SEWRUKA o 19.00 (14).
3.   Nabożeństwa różańcowe w intencji o dar pokoju: w dni powszednie po mszy świętej wieczornej, zaś w niedziele o 20.00 zakończone Apelem Jasnogórskim.
4.   W przyszłą niedzielę (20 sierpnia) na Mszy św. o 9.00 modlić się będziemy za śp. Ksawerego SEWRUKA o 10.30 (w Sitnie) w intencji śp. Barbary w 3 r. śm. zaś o 12.00 za śp. Mariannę, Stanisława, Władysława i Tadeusza Stachnio.
5.   Sanktuarium Matki Bożej Nadodrzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach zaprasza na Uroczystości ku czci Matki Bożej Królowej w przyszłą niedzielę (20 sierpnia): o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, następnie Msza Święta.
6.   Za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, z kapłańskiego serca płynące: Bóg zapłać!
ks. Paweł Nowotarski
proboszcz