XVII Niedziela Zwykła

1. Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali naszą parafialną świątynię na dzisiejszą uroczystość a zwłaszcza p. Marii Orpel i p. Małgorzacie Grymuzie.

2. Kalendarz liturgiczny bieżącego tygodnia oraz intencje mszalne:

– w poniedziałek wspomnienie św. Ignacego z Loyoli – Msza św. za śp. Tadeusza Maziarz o 18.00;

– we wtorek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego – Msza św. za śp. Anielę Maslyk o 18.00;

– we środę Msza św. za śp. Ewę Prostak o 18.00;

– we czwartek Msza św. za śp. Franciszkę Dąbrowską w 10 r. śmierci oraz Jana Dąbrowskiego w 60 r. śmierci o 18.00;

– w pierwszy piątek miesiąca wspomnienie św. Jana Marii Vianneya – na Msza św. wynagradzającej NSPJ będziemy modlić się wraz z Różą św. Faustyny o dar trzeźwości dla naszego narodu o 18.00;

– w sobotę Msza św. za śp. Dariusza Gołdyn w 60 dniu po śmierci (intencja od Zakładu Pogrzebowego) o 18.00.

3. Nabożeństwa różańcowe w intencji o dar pokoju: w dni powszednie po mszy świętej wieczornej, zaś w niedziele o 20.00 zakończone Apelem Jasnogórskim.

4. Członków Rady Parafialnej oraz wszystkich, którzy chcieliby pomóc przy zbliżającym się remoncie dachu zapraszam na spotkanie w najbliższy poniedziałek (30 lipca) do sali Matki Bożej Kapłańskiej na plebanii o godzinie 19.30.

5. W przyszłą niedzielę (6 sierpnia) święto Przemienienia Pańskiego, na Mszy św. o 9.00 modlić się będziemy wraz z Różą św. Maksymiliana o dar pokoju na świecie, o 10.30 (w Sitnie) w intencji Zuzanny i Ariela z okazji 5 r. ślubu oraz za Łucję w 2 r. urodzin, zaś o 12.00 za śp. Kazimierę, Władysława i Jana FILIP. W imieniu ks. Proboszcza Waldemara Gasztkowskiego zapraszam wszystkich wiernych na Mszę świętą Odpustową o godzinie 17.00.

6. Za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, z kapłańskiego serca płynące: Bóg zapłać!

ks. Paweł Nowotarski
proboszcz