XIV Niedziela Zwykła

1.   Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali naszą parafialną świątynię na dzisiejszą uroczystość a zwłaszcza p. Bogumile Dąbrowskiej i p. Renacie Cieślak. Dziękuję p. Julii Dąbrowskiej za wpłatę na fundusz kwiatowy.

 

2.   Kalendarz liturgiczny bieżącego tygodnia oraz intencje mszalne:

–   w poniedziałek Msza św. za śp. Tadeusza Maziarza o 18.00;

–   we wtorek święto świętego Benedykta, Patrona Europy – Msza św. o dar zdrowia o 18.00;

–   we środę wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu – Msza św. o Błogosławieństwo Boże dla Alicji Kurmyło o 18.00;

–  we czwartek wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta – Msza św. za śp. Tadeusza Maziarza o 18.00;

–   w piątek Msza św. za śp. Filomenę i Władysława Kaszycę o 18.00;

–  w sobotę wspomnienie św. Bonawentury – Msza św. za śp. Teresę Gawarską wyjątkowo o 17.00.

 

3.   Nabożeństwa różańcowe w intencji o dar pokoju: w dni powszednie po mszy świętej wieczornej, zaś w niedziele o 20.00 zakończone Apelem Jasnogórskim.

 

4.   W przyszłą niedzielę (16 lipca) na Mszy św. o 9.00 modlić się będziemy za śp. Marię, Eleonorę, Józefa, Mariana Roszak, i Mariannę Szulc o 10.30 (w Sitnie) w intencji śp. Ryszarda Kasprzyk i Wacława Jesiołowskiego, zaś o 12.00 za śp. Genowefę i Stanisława Koral oraz Janinę i Juliana Wójs.

 

5.   Za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, z kapłańskiego serca płynące: Bóg zapłać!

 

6.   We wtorek (11 lipca) przypada 80 rocznica rzezi wołyńskiej. Zapraszamy do włączenia się w obchody tej tragicznej rocznicy w ramach Narodowego Dnia Pamięci Ludobójstwa. Obchody w naszej Archidiecezji będą przebiegać według następującego planu:

– 10 lipca (poniedziałek) w Sanktuarium pw. św. Rafała Kalinowskiego

w Nowogardzie zostanie odprawiona Msza św. o 18.00 pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego – Metropolity Lwowskiego;

– 11 lipca (wtorek) o 12.00 na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie przy Pomniku Ofiar Nacjonalistów Ukraińskich w latach 1939-1947 modlitwa z udziałem Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi Metropolity Szczecińsko – Kamieńskiego, oraz Księdza Arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego;

– 11 lipca o 18.00 w Archikatedrze Szczecińskiej Mszę św. w intencji Pomordowanych na Wołyniu i ich rodzin odprawi Ksiądz Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki.

 

7.   Zapraszamy do wspólnej modlitwy w 90 rocznicę Lotu Bohaterskich Lotników Litewskich, która przypada w niedzielę (16 lipca). W Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie o godz. 9.00 będzie sprawowana uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi. Dalsza część uroczystości odbędzie się w miejscu katastrofy w Pszczelniku o godz. 12.00. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy!

 

8.   Ksiądz Kustosz Sanktuarium MB Nadodrzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach zaprasza wszystkich noszących Szkaplerz Matki Bożej z Góry Karmel i wszystkich chętnych do jego przyjęcia dnia 16 lipca do wspólnej modlitwy. Rozpoczęcie o godzinie 14.30 Godzinkami ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP, o godz. 15.00 Msza św. pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej!

 

 

ks. Paweł Nowotarski

proboszcz