Paczka dla Ukrainy

Ciebie wszak rzecz dotyczy, gdy ściana u sąsiada płonie – Horacy

Ruszyła akcja Paczka dla Ukrainy.

Ideą akcji jest tworzenie gotowej paczki przez polskie rodziny i wspólnoty parafialne, dla rodzin na Ukrainie lub przebywających w Polsce uchodźców. Paczkę należy przygotować według konkretnej listy 35 produktów. Prosimy o zakupienie wyłącznie wskazanych produktów i umieszczenie ich w kartonowym pudle. Masa paczki powinna wynosić max. 18 kg.

Czas trwania projektu na razie jest kwestią otwartą. Nie znamy skali potrzeb, które wciąż się zmieniają i narastają.

Więcej informacji na stronie szczecin.caritas.pl

 

Ze względu na dość wysoki koszt przygotowania jednej paczki (około 300 zł), w naszej parafii paczki możemy przygotować wspólnie. Artykuły zostały podzielone na 12 zestawów w podobnej cenie. Każda rodzina może wybrać odpowiedni zestaw, zakupić potrzebne artykuły wg wyznaczonej ilości i odpowiedniej wadze(!), a następnie przynieść do kościoła lub na plebanię.

Gotowe paczki zostaną przekazane do biura CARITAS w Szczecinie i odpowiednio zabezpieczone na paletach, zostaną zawiezione na Ukrainę. Jedna paczka przeznaczona będzie dla jednej rodziny, dlatego ważne jest, aby w każdej paczce były podobne, niezbędne i właściwie zabezpieczone artykuły o odległym terminie ważności.

Nasza Parafia została poproszona o przygotowanie pięciu paczek. Aby uniknąć nieporozumień i zakupu niepotrzebnych towarów, prosimy o wcześniejsze zgłoszenie np. mailem lub telefonicznie swojego imienia i numery wybranego zestawu.

 

ZESTAW I

makaron  0,5 kg

ryż   0,5 lub 1 kg

kasza  0,4 kg

cukier  1 kg

 

ZESTAW II   (mięsny)

3 szt. konserwy  mięsne  0,3 kg

 

ZESTAW III

2 szt. pieczywo chrupkie  0,2 kg

herbata  (50 torebek)

herbata ziołowa np. melisa

 

ZESTAW IV

2 szt.  mleko UHT  1 litr

 

ZESTAW V

4 szt.  zupy Instant

4 szt.  owsianki instant

2 szt.    orzechy/bakalie 0,2 kg

 

ZESTAW VI

5 szt.   batony energetyczne/owsiane

2szt.  paluszki i  krakersy

 

ZESTAW VII

5  szt.  świece stołowe

5 op.  zapałki

 

ZESTAW VIII    (dla dzieci)

2 szt.   kaszki dla dzieci  0,2 kg

4  szt.  słoiczki dla dzieci  0,125 kg

2  szt.  soczki dla dzieci (w opak. plastikowym)  0,33 litr.

biszkopty

szampon dla dzieci

 

ZESTAW IX   (higieniczny)

chusteczki higieniczne (wagon)

2 szt. chusteczki nawilżone

podpaski

2  szt.  szczoteczki do zębów

pasta do zębów

grzebień/szczotka do włosów

 

ZESTAW X   (higieniczny)

2 szt.  żel pod prysznic (zapach uniwersalny)  0,5 litr.

szampon (unisex)  0,4 litr.

 

ZESTAW XI   (medyczny)

2 szt.  plastry z opatrunkiem do cięcia

2  szt.  woda utleniona

2  szt.   żel antybakteryjny

tabletki uspokajające

środki przeciwbólowe typu apap/ibuprom

 

ZESTAW XII

2  szt. dania gotowe o długim terminie  0,8 kg puszka

2 szt.  musy owocowe   0,12 kg

(Do tej pory przygotowano w sumie aż 14 paczek! – aktualizacja każdego dnia wieczorem).
Wszystkim Ofiarodawcom i Darczyńcom z serca składamy: BÓG ZAPŁAĆ!
ks. Paweł Nowotarski – Proboszcz