Ekstremalna Droga Krzyżowa!

Papież Franciszek podczas Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku rzucił wyzwanie:

„Nie podoba się wam świat dookoła? Zamiast narzekać, wstańcie z kanapy i zacznijcie go zmieniać! Napełnijcie go wartościami, zarażając innych optymizmem i radością, która rodzi się z miłości Boga”.

W piątek przed Niedzielą Palmową (26 marca 2021r.) w Kościele pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Dębnie, Mszą świętą o godz. 20 rozpoczyna się Ekstremalna Droga Krzyżowa.

Trasa przebiega głównie bocznymi drogami z Dębna przez Oborzany – Dargomyśl – Boleszkowice – Sitno – Mieszkowice – Macierz – Moryń – Stare Łysogórki – Cmentarz Wojenny w Siekierkach i kończy się w Sanktuarium Matki Bożej Nadodrzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach.

48 km, 8-12 godzin, bez względu na pogodę… w nocy… w milczeniu… w samotności… skupieniu… w trudzie i bólu ….

Tam na granicy Twoich możliwości, poza zgiełkiem codziennego życia, poza Twoją strefą komfortu, w trudzie, niepewności i niewiadomej, będzie na Ciebie czekał Chrystus ze swoją nieograniczoną miłością.

Zaryzykuj! 

Podejmij trud i przeżyj Drogę Krzyżową, która może zmienić Twoje życie!

Więcej informacji na stronie internetowej www.edk.org.pl

Jeśli mieszkasz w okolicy wyznaczonej trasy nie zdziw się jak w nocy z 26 na 27 marca zobaczysz na niej ludzi świecących latarkami, w kamizelkach odblaskowych, podążających w ciszy i skupieniu na swoje spotkanie z Bogiem.

Grzegorz – lider Rejonu EDK Dębno