Zmarł ks. kanonik Stanisław Meslin

Z głębokim bólem informujemy, że 23 stycznia 2020 r. o godz. 13.10 odszedł po nagrodę wieczną nasz rodak, ks. kanonik Stanisław Meslin.

Ks. kan. Stanisław Meslin urodził się 14.06.1932 r. w Borszczowie (dawnej diecezji lwowskiej). Po wojnie, jako młody chłopak, przyjechał z rodzicami do Mieszkowic. Studiował w Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu. 23 czerwca 1957 r. otrzymał święcenia kapłańskie w Gorzowie Wielkopolskim. Pracował jako wikariusz w Kamieniu Pomorskim, Zbąszynku, Gryfinie i Kostrzynie n/Odrą.  Od 10 grudnia 1965 r. do 2009 r. przez 44 lata był proboszczem w parafii pw. św. Wawrzyńca w Rudkach. Od 2009 r. przebywał w Mieszkowicach.

23 czerwca 2017 r. w Mieszkowicach przeżywał 60 jubileusz służby kapłańskiej. Ks. Stanisław Meslin był jednym z pierwszych chłopców na ziemi mieszkowickiej, do których zapukał Pan i powiedział: „Pójdź za Mną”.  Swoim „POKORNYM TAK”  dał początek licznym powołaniom w mieszkowickiej wspólnocie parafialnej.

Wdzięczni Mieszkowiczanie

za: www.parafiamieszkowice.pl