Orszak Trzech Króli: Cuda, cuda ogłaszają!

Pierwszy Orszak Trzech Króli miał miejsce w 2009 roku. Wyruszył z Placu Zamkowego w Warszawie na Nowe Miasto pod niepisanym hasłem „Kolędujmy!”. Organizacją Orszaku chcemy podkreślić wartość wspólnego kolędowania, która przyświeca naszej inicjatywie od początku. Chcemy rozkolędować całą Polskę!

W tegorocznym Orszaku wyjdziemy z kolędami poza świątynie, poza rodzinne domy, wyjdziemy na ulice naszych miejscowości. Chcemy przypomnieć polskie kolędy, piękne utwory, głęboko teologiczne, a jednocześnie bardzo jasne w przekazie – od najstarszej „Anioł Pasterzom mówił”, do najbardziej współczesnych; od najbardziej znanych, do zapomnianych.

Pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają”, które jest fragmentem refrenu kolędy „Dzisiaj w Betlejem”, będziemy dziękowali za wszystkie cuda, które zdarzyły się w historii naszej Ojczyzny, za Cud na Wisłą, który miał miejsce 100 lat temu; cuda, które zdarzają się wokół nas, których doświadczamy na co dzień.

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mieszkowicach przy współpracy z Parafią Przemienienia Pańskiego, Sołectwa Troszyn i Gminą Mieszkowice, poraz pierwszy organizuje ORSZAK TRZECH KRÓLI w naszej Gminie. Początek w poniedziałek (6 stycznia) na Placu Wolności w Mieszkowicach o 13.30. Druga część o 16.30 w Świetlicy Wiejskiej w Troszynie.

 

Szczegółowy program:

13.30 Zbiórka na Placu Wolności w Mieszkowicach

13.45 Uroczysty wjazd Trzech Króli

– powitanie

– przejście Orszaku ulicami Mieszkowic

– wspólne kolędowanie przy Żłóbku

– przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju do Troszyna

– błogosławieństwo

16.30 Biesiada przy kolędzie w Świetlicy Wiejskiej w Troszynie

 

Serdecznie Zapraszamy!