Okulary dla Afryki!

Okulary dla Afryki to wspólna akcja Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej z p. dr. hab. n. med. prof. PUM Jerzym Sieńko, wspierana przez Kuratorium Oświaty. Patronat medialny nad akcją objęła: TVP Szczecin i Radio Szczecin.

Chodzi o zbiórkę okularów dla pacjentów kenijskiego szpitala w Wambie. Zebrane okulary lecznicze (nowe lub używane) zostaną przekazane szpitalowi w miejscowości Wamba w centralnej Kenii.

Magdalena Zarębska-Kulesza, zachodniopomorski kurator oświaty uważa, że angażowanie młodych ludzi w akcje wolontariatu pogłębia wrażliwość uczniów na problemy innych: każda placówka oświatowa ma za zadanie wskazywanie właściwych dróg dla młodych osób angażujących się na rzecz innych, młodzi ludzie zdobywają coś dla siebie. To jest dla nich. My ich uczymy czegoś, żeby pomagali innym i czerpali z tego ogromną przyjemność – mówi Zarębska-Kulesza.

Okulary, w dobrym stanie, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych można przynosić do siedziby Radia Szczecin przy al. Wojska Polskiego 73 w Szczecinie lub do biura parafialnego w Troszynie. Docelowo zebrane okulary zostaną przekazane do Wydziału Wychowania Katolickiego w Kurii Metropolitalnej przy ul. Papieża Pawła VI nr 4 w Szczecinie.

Misje w Kenii można wspomóc także darem materialnym. Z zebranych pieniędzy chcemy w tym roku zakupić, dla sierocińca w Wambie, prowadzonego przez siostry zakonne z Indii, w którym przebywają niepełnosprawne dzieci: pralkę przemysłową oraz pielucho-majtki. Pragniemy także ufundować stoły i ławki do stołówki parafialnej, z której korzystają dzieci uczące się w Szkole Podstawowej w Kipsing.

za: www.kuria.pl