Dwunasta rocznica śmierci ks. Bolesława

31 stycznia, w dwunastą rocznicę śmierci ks. Bolesława Dąbrowskiego, skromna delegacja z naszej parafii odwiedziła Trzcińsko Zdrój (miejsce śmierci kapłana) oraz cmentarz w Wałczu.

Na rodzinnym grobowcu ks. Bolesława, który położony jest tuż obok kaplicy, na wprost głównego wejścia na cmentarz, zapalono znicze ufundowane przez obecnych i byłych mieszkańców Troszyna. To wymowny znak modlitewnej pamięci, która w sposób szczególny objawia się w czasie nabożeństwa wypominkowego (co roku na kilku kartkach wypominkowych pojawia się imię ks. Bolesława) oraz w rocznicę Jego śmierci.

Przechodząc obok Domu Parafialnego, wielu mieszkańców Troszyna wspomina dawnego Proboszcza Zielina, który walnie przyczynił się do wybudowania salek katechetycznych i kaplicy przedpogrzebowej w Troszynie.

 

xPN

(zdjęcia: archiwum własne)