Tydzień Modlitw o Powołania

W dniach 22-27 kwietnia 2018 r. pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni… Duchem Świętym” będzie obchodzony 55. Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego.

Orędzie papieża Franciszka nosi tytuł: „Słuchać, rozeznawać, żyć powołaniem Pana”. Papież wskazuje, że życie człowieka, jego obecność na świecie jest owocem Bożego powołania. Bóg wychodzi naprzeciw człowieka. W specyfice zatem każdego powołania, osobistego i kościelnego chodzi o słuchanie, rozpoznawanie i życie tym Słowem, które wzywa człowieka.

„Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo” (Łk 10,2). Odpowiedzią na to zaproszenie niech będzie całodobowa modlitwa wstawiennicza i post w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

Adoracja rozpoczyna się w każdej parafii naszej diecezji o godz. 18.00 i trwa do godz. 18.00 następnego dnia. Już w tym tygodniu modlitewne adoracje będą miały miejsce w naszym dekanacie:

– w niedzielę w parafii MB Częstochowskiej w Czelinie;

– w poniedziałek w parafii Przemienienia Pańskiego w Mieszkowicach;

– we wtorek (24 kwietnia) w naszej parafii;

– we środę w parafii św. Józefa w Warnicach;

– we czwartek w parafii Chrystusa Króla w Witnicy;

– w piątek w parafii Narodzenia NMP w Zielinie;

– od soboty dekanat Cedynia.

Przed obrazem MB Nieustającej Pomocy będziemy mogli wpisać się na odpowiednią, wybraną przez nas godzinę czuwania. Zachęcam do licznego udziału wszystkich Parafian w ważnej dla naszej diecezji modlitwie.

xPN