Podaruj mi trochę światła

 

Podaruj światło! 

Jesienią tego roku rozpoczynamy drugą edycję akcji zatytułowanej „Podaruj mi trochę światła” mającej na celu pomoc okulistyczną dzieciom i dorosłym dotkniętym wadami wzroku. Jest to wielka szansa by prostymi metodami, również stosunkowo niskim nakładem środków, pomóc ubogim i potrzebującym w kraju, w którym od dawna poprzez naszych misjonarzy głosimy nadzieję, pokój i dobro.

 

Oprócz ubóstwa materialnego, dużych odległości do szkoły czy pracy podejmowanych przez dzieci, przeszkodą w podejmowaniu nauki przez dzieci w Kenii bywają także nigdy nie leczone wady wzroku. W kraju, w którym dostęp do lekarza internisty jest rzadkością, o okulistę nikt nawet nie pyta. Tymczasem wielu dzieciom można pomóc poprzez odpowiednio dobrane szkła korekcyjne.

 

Tegoroczny projekt ma na celu przede wszystkim pomoc okulistyczną. Można przekazać okulary, których nie używamy, poprosić znajomych by zrobili podobnie. Zaprzyjaźnieni lekarze chcą polecieć by przebadać i leczyć dzieci w domu dziecka i szkołach prowadzonych przez naszych misjonarzy. Mamy nadzieję, że firmy optyczne także ofiarują szkła i oprawki do okularów. Potrzeba też specjalistycznych urządzeń, m.in. autorefraktometrów i oftalmoskopów, czyli wzierników okulistycznych do badania dna oka, dzięki którym można wykryć zmiany nowotworowe, zwyrodnieniowe, zapalne lub pozapalne siatkówki i naczyniówki.

 

Pieniądze z dopiskiem ”Podaruj mi trochę światła” można przekazywać na konto Sekretariatu:

 

Franciszkański Sekretariat Misyjny

  1. Ujejskiego 40

81-426 Gdynia

76 1240 1239 1111 0000 1643 7506

 

W naszej parafii używane, niepotrzebne okulary można przynosić do zakrystii do 12 listopada 2017r.