Inauguracja Roku Maryjnego

We czwartek, dnia 13 października br. o godzinie 19.00 w Sanktuarium Pani Fatimskiej na Os. Słonecznym w Szczecinie odbyła się uroczysta inauguracja w Archidiecezji Roku Maryjnego, z racji na nadchodzącą 100. rocznicę Objawień Fatimskich.

Uroczysta Msza Święta, której przewodniczył Ks. Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga, wraz z księżmi Biskupami z Metropolii, była również dziękczynną za mijający Rok Miłosierdzia i Rok 1050 rocznicy Chrztu Polski.

Po Liturgii w Kościele, licznie zgromadzeni wierni, przeszli w procesji ze świecami, odmawiając modlitwę różańcową. Na placu przed Kaplicą Maryjną odśpiewany został hymn „Bogurodzica” rozpoczynający modlitwę Apelu Maryjnego.

W naszej parafii inauguracja Roku Maryjnego będzie miała miejsce 30 października na Mszy św. Koncelebrowanej o 12.00. Tego dnia po raz pierwszy zostanie zaprezentowana publicznie oraz poświęcona ikona Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Obraz ten został przygotowany przez p. Józefa Tychońca z Zielina (prywatnie brata ks. Andrzeja).

 

por. kuria.szczecin.pl

Zdjęcia z uroczystości