Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

Przez cały tydzień podzieleni chrześcijanie chcą się spotykać, aby prosić Boga o cud pojednania. W niedzielę 17 stycznia rusza Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Organizatorom i uczestnikom tegorocznego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan mają przyświecać słowa z Pierwszego Listu św. Piotra Apostoła: „Wezwani, by ogłaszać wielkie dzieła Pana”.

Jedność Ciała Chrystusa jest wielkim dziełem naszego Boga, którą chcemy ogłaszać, i o którą chcemy się modlić. Razem z braćmi z innych wspólnot chrześcijańskich pragniemy wołać o przebaczenie grzechu podziału między nami i prosić Ducha Świętego, aby rozpalił w nas braterską, pełną akceptacji miłość – mówi Karol Sobczyk, rzecznik prasowy Sekretariatu ds. Nowej Ewangelizacji.

Pierwsze nabożeństwa ekumeniczne z udziałem katolików odbyły się w Krakowie w 1964 r. Organizował je ks. Andrzej Bardecki na prośbę Metropolity krakowskiego abp. Karola Wojtyły.

Tegoroczny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan wpisany został w kalendarz obchodów Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia.

W naszej Archidiecezji obchody Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan będą miały następujący przebieg:

1) Poniedziałek, 18 stycznia, godz. 18.00 – Karmel Miłości Miłosiernej, ul. Strzałowska 26b

2) Wtorek, 19 stycznia, godz. 18.00 – Kościół Polskokatolicki, Plac św. Piotra i Pawła 4/5

3) Środa, 20 stycznia, godz. 19.00 – Bazylika pw. św. Jana Chrzciciela, ul. Bogurodzicy 3a

4) Czwartek, 21 stycznia, godz. 18.30 – Kościół Zielonoświątkowy, ul. Wawrzyniaka 7

5) Piątek, 22 stycznia, godz. 20.00 – Kościół pw. Najśw. Serca Pana Jezusa, pl. Zwycięstwa

6) Sobota, 23 stycznia, godz. 18.00 – Kościół Ewangelicko-Augsburski, ul. Energetyków 8

7) Niedziela, 24 stycznia, godz. 18.00 – Kościół Prawosławny, ul. Zygmunta Starego 1

8) Poniedziałek, 25 stycznia, godz.19.00 – Bazylika Archikatedralna pw. św. Jakuba Ap., ul. Św. Jakuba 1. Uroczysta Liturgia Słowa pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi, stanowiąca zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

W naszej parafii zapraszamy do wspólnej modlitwy od poniedziałku do soboty, a uroczyste zakończenie nastąpi w niedzielę (24 stycznia) na Mszy św. o 12.00, na której będzie obecny Pastor Klaus Hanke.

Nagranie przemówienia Pastora Klausa Hanke w czasie nabożeństwa ekumenicznego