Dożynki Archidiecezjalne w Pyrzycach

Zapraszamy wszystkich mieszkańców miast i wiosek, aby wspólnie dziękować Bogu za pracę rolników i chleb, który jest owocem pracy rąk ludzkich i Bożego błogosławieństwa. Archidiecezjalne Dożynki odbędą się w niedzielę, 30 sierpnia, w parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Bolesnej w Pyrzycach.

Oczekujemy na parafie ze wszystkich dekanatów. Zapraszamy szczególnie rolników i gospodarzy z wieńcami dożynkowymi oraz ich Duszpasterzy.

Organizatorzy Dożynek starają się zapewnić miejsca siedzące dla wszystkich uczestników, ale w miarę możliwości wziąć własne krzesełka turystyczne.

 

Program Dożynek Archidiecezjalnych w Pyrzycach – niedziela, 30 sierpnia 2015 r.

 

Godz. 14.00 – Prezentacja wieńców dożynkowych

 

Godz. 15.00 – Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Biskupa Henryka Wejmana

 

Godz. 17.00 – Część artystyczna

 

– Poczęstunek Gości dożynkową grochówką z kuchni polowej

 

– Występy lokalnych zespołów muzycznych (Zespół Wokalny „Seniorita” Pyrzyce, Zespół Śpiewaczy „Pyrzyczanka” Pyrzyce, Zespół Śpiewaczy „Jarzębina” Kozielice, Kapela „Poranek” Tetyń, kapela z muzyką irlandzką „From Pyritz” z Pyrzyc)

 

– Prezentacja potraw z regionu (między innymi: pierogów, kulebiaków, wyrobów z pasiek, ciast z wypieków domowych, wędlin i swojskiego jadła)

 

– Degustacja chleba i „Ciastek Ottonowych” przygotowanych przez lokalną piekarnię „Aga”

 

– Prezentacja rękodzieła regionalnego i sztuki artystów z regionu

 

Uroczystość będzie transmitowana przez lokalną telewizję „Aura” na stronach internetowych: www.tvkaura.pl; www.tygodnikpyrzycki.plwww.pyrzyce24.euwww.szczecin.kuria.pl.

 

 

Tu można zobaczyć zdjęcia z Gminno-Dekanalnych Dożynek w Kurzycku.