III NIEDZIELA ADWENTU

Refren psalmu responsoryjnego wezwie nas dzisiaj: „Głośmy z weselem: Bóg jest między nami”. Obecność Boga z nami jest największym powodem do radości. O tym mówią dzisiejsze teksty liturgiczne, przepełnione radością z odkupienia, jakie przynosi zapowiadany Zbawiciel. Włączmy się w Eucharystię, dzięki której już doświadczamy uszczęśliwiającego zjednoczenia z Panem.

Pragnę bardzo serdecznie zaprosić wszystkich do uczestnictwa w Adwencie we Mszach św. Roratnich o Najświętszej Maryi Pannie. Msze  będą w naszej parafii odprawiane w ZIELINIE w poniedziałek i piątek o godz. 17.00. a w TROSZYNIE we wtorek i czwartek. Szczególnie zapraszam dzieci z lampionami i z wykonanymi serduszkami dobrych uczynków .

Spowiedź święta w naszej parafii odbędzie się w czwartek od godz. 16.00. w Troszynie A w piątek od godz.16.00. w Zielinie. Proszę o skorzystanie z tego sakramentu oraz namówienie innych, aby Chrystus rzeczywiście narodził się w naszych sercach.

Bardzo dziękuję Rodzinom za posprzątanie Kościoła i wokół Kościoła. Dziękuję wszystkim za składane ofiary na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać.

Solenizantom, Jubilatom, przeżywającym różne rocznice życzę wszystkiego dobrego.

Wszystkim niech dobry Bóg błogosławi.

SZCZĘŚĆ BOŻE.

Ks. Marek Siedlecki – proboszcz


      INTENCJE MSZALNE

III NIEDZIELA ADWENTU (15 grudnia)

Godz. 9.00. – SITNO – O błogosławieństwo Boże dla Wiktorii Greta z ok. 18 Urodz.

Godz. 10.30. – TROSZYN † Maria, Eleonora, Józef, Marian Roszak,

Marianna Szulc.

Godz. 12.00. – ZIELIN – O błogosławieństwo Boże dla Kai z ok. 2 rocz. Urodzin Oraz rodziców.

 

PONIEDZIAŁEK – ZIELIN (16 grudnia)

Godz. 17.00. † Józefa, Michał Bałko, Paulina, Władysław Bielawscy.

WTOREK – TROSZYN (17 grudnia)

Godz.17.00. † Jan Nędza 20 rocz. śmierci, Krystyna Paduch.

ŚRODA – ZIELIN (18 grudnia)

Godz. 17.00. † Adam Kostrzewski od Zakładu Pogrzebowego.

CZWARTEK – TROSZYN (19 grudnia)

Godz. 17.00. † Henryk Dechnik ,Stanisław Rzywuski i zmarłych rodziców i teściów.

PIĄTEK – ZIELIN (20 grudnia)

Godz. 17.00. † Melchior, Ksawery Sewruk zmarli z rodziny i dusze w czyśćcu cierp.

SOBOTA – TROSZYN (21 grudnia)

Godz. 17.00. –

 IV NIEDZIELA ADWENTU (22 grudnia)

Godz. 9.00 . – SITNO † Marianna Potasznik.

Godz.10.30. – TROSZYN † Katarzyna Stanisław Kruszyńscy i zmarłych

z rodziny Kruszyńskich i Jaz.

Godz.12.00. – ZIELIN – W podzięce z prośbą o błogosławieństwo Boże dla osób organizujących Odpust Parafialny.