XII Niedziela Zwykła

Całe stworzenie jest posłuszne swojemu Stworzycielowi, nawet wicher i jezioro. Jedynie człowiek, mając wolna wolę, może wybierać, komu chce służyć. Nasza obecność na Eucharystii oznacza, że wybieramy naszego Pana Jezusa Chrystusa. Niech On przemienia nasze serca i prowadzi do zjednoczenia z Ojcem i Duchem Świętym.

W miesiącu czerwcu oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa odmawiając litanię do Serca Pana Jezusa polecając szczególnie naszą Kochaną Ojczyznę Polskę.

Pragnę poinformować parafian z Zielina, że zostały zamówione nowe drzwi główne do Kościoła. W związku z tym bardzo Was proszę o pomoc i wsparcie w pokryciu finansowym nowych drzwi a będzie to koszt ponad 20 tys. Postanowiłem, że w każdą II Niedzielę miesiąca będą zbierane ofiary do puszki na ten cel. Dziękuję osobom, które złożyły ofiarę na nowe drzwi. Bóg zapłać Można też złożyć ofiarę na ten cel w podpisanej kopercie na tacę lub bezpośrednio do mnie.

We wtorek odbędzie się w Zielinie pogrzeb śp. Bolesława Pawlickiego. Msza św. pogrzebowa w Kościele o godz. 14.00.

Dziś Będą zbierane ofiary do puszki na cele Caritasu a szczególnie na organizację wakacji dla dzieci.

Dziękuję rodzinom za przygotowanie świątyni do dzisiejszej Niedzieli oraz dziękuję wszystkim za składane ofiary na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać.

Solenizantom, Jubilatom, przeżywającym różne rocznice życzę wszystkiego dobrego.

Rozpoczynającym wakacje Niech dobry Bóg przez wstawiennictwo Matki Bożej z serca wszystkim błogosławi.

SZCZĘŚĆ BOŻE.

Ks. Marek Siedlecki –proboszcz

XII NIEDZIELA  ZWYKŁA (23czerwca)

Godz.  9.00. –   SITNO  † Miłosz Filip  Greg. 11.

Godz. 10. 30. –   TROSZYN   Feliks Gołdyń i za zmarłych z rodziny.

Godz. 12.00. –   ZIELIN  † Feliks, Łucja Jaz, Jadwiga, Henryk Kostrzewscy, zmarli z rodziny  Kurpielów i dusze w czyśćcu cierpiące.

PONIEDZIAŁEK  – (24czerwca)   NARODZENIE ŚW. JANA CHRZCICIELA

ZIELIN

Godz. 17.00.    Józefa, Władysław, Zbigniew zmarli z rodziny Faron, Zbigniew  Złotorowicz w 30 dzień po śmierci.

TROSZYN

Godz. 18.00.    Miłosz Filip  Greg. 12 .

WTOREK  (25czrewca)

TROSZYN

Godz. 17.00.    Miłosz Filip  Greg.13 .

ŚRODA –  (26 czerwca)

ZIELIN

Godz. 17.00.    Krystyna Charęza 2 rocz. śmierci.

TROSZYN

Godz. 18.00.  Miłosz Filip Greg. 14 .

CZWARTEK     (27 czerwca)

ZIELIN

Godz. 17 .00.   –   O błogosławieństwo Boże z okazji 80 rocz. Urodzin i potrzebne  łaski dla całej rodziny.

TROSZYN

Godz. 18.00.  †  Miłosz Filip  Greg. 15 .

PIĄTEK   – (28 czerwca) Wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika

ZIELIN

Godz. 17.00.  †  Aniela, Tadeusz, Weronika Wolińscy.

TROSZYN

Godz. 18.00.  Miłosz Filip  Greg. 16 .

SOBOTA  –  (29czerwca)

TROSZYN

Godz. 17 .00. †  Miłosz Filip. Greg. 17 .

XIII  NIEDZIELA  ZWYKŁA  (30 czerwca)

Godz.9.00.   –   SITNO † Miłosz Filip. Greg. 18 .

Godz. 10.30.  –  TROSZYN  † Stanisław, Stefania, Ryszard, Regina Orczykowscy.

Godz. 12.00.  –  ZIELIN –  O błogosławieństwo Boże dla Klary z okazji 11 rocz. Urodzin i całej rodziny.