IV Niedziela Zwykła

1. Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali naszą parafialną świątynię na dzisiejszą uroczystość a zwłaszcza p. Alicji Kiełbasa i p. Marii Nędza.

2. Dziś gościmy Czcicieli Niepokalanej Matki Miłosierdzia. Panowie z Zielonej Góry podróżują po Polsce głosząc doskonałe nabożeństwo do NMP na podstawie Traktatu św. Ludwika de Montfort. Apostołują z upoważnienia naszego diecezjalnego Biskupa. Dzielą się świadectwem swojego nawrócenia i cudów, których za wstawiennictwem Maryi doświadczają w swoim życiu. Będzie można nabyć pięknie wydany Traktat o Doskonałym Nabożeństwie do NMP św. Ludwika wraz z książeczką o różańcu i płytą CD. Cena zestawu to zaledwie 10 zł. Zachęcamy do nabycia książeczki, która ukształtowała wielu Świętych!

3. Kalendarz liturgiczny bieżącego tygodnia oraz intencje mszalne:
– w poniedziałek Msza św. gregoriańska (15) za śp. Joannę Przepiórę o 18.00;
– we wtorek Msza św. gregoriańska (16) za śp. Joannę Przepiórę o 18.00;
– we środę tylko nabożeństwo różańcowe;
– we czwartek tylko nabożeństwo różańcowe;
– w piątek (2 lutego) święto ofiarowania Pańskiego – Światowy dzień Życia Konsekrowanego, ustanowiony przez Ojca Świętego Jana Pawła II; zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. w Sitnie o godz. 16.00 zaś w Troszynie o 17.00. Podczas każdej Mszy św. celebrowanej przez ks. Marka Siedleckiego obrzęd poświęcenia gromnic. Taca z dnia 2 lutego przeznaczona jest na wsparcie zakonów klauzurowych.

4. Nabożeństwa różańcowe w intencji naszej Ojczyzny i o dar pokoju codziennie od niedzieli do soboty.

5. Biuro parafialne w tym tygodniu pozostaje zamknięte!

6. W przyszłą niedzielę (4 lutego) na Mszy o 10.30 w Troszynie modlić się będziemy za śp. Marka Makrzanowskiego w 10 rocznicę śmierci, zaś w Sitnie o 12.00.

7. Przypominam o zmianie godzin odprawianych mszy świętych niedzielnych: w Troszynie o 10.30, w Sitnie o 12.00! Osoby, które zamawiały intencje na 11 lutego, 14 kwietnia, 9 i 16 czerwca oraz 21 lipca, proszę o pilny kontakt w celu ustalenia innej daty odprawianej mszy świętej!

8. Za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, z kapłańskiego serca płynące: Bóg zapłać!

ks. Paweł Nowotarski
proboszcz