III Niedziela Zwykła

1. Kalendarz liturgiczny bieżącego tygodnia oraz intencje mszalne:
– w poniedziałek Msza św. gregoriańska (8) za śp. Joannę Przepiórę o 17.00;
– we wtorek Msza św. gregoriańska (9) za śp. Joannę Przepiórę o 17.00;
– we środę wspomnienie św. Franciszka Salezego – Msza św. gregoriańska (10) za śp. Joannę Przepiórę o 17.00;
– we czwartek Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła – Msza św. gregoriańska (11) za śp. Joannę Przepiórę o 17.00;
– w piątek wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa – Msza św. gregoriańska (12) za śp. Joannę Przepiórę o 17.00;
– w sobotę Msza św. gregoriańska (13) za śp. Joannę Przepiórę o 17.00.

2. Nabożeństwa różańcowe w intencji naszej Ojczyzny i o dar pokoju w dni powszednie po mszy świętej wieczornej.

3. Biuro parafialne w tym tygodniu otwarte tylko we wtorek!

4. W przyszłą niedzielę (28 stycznia) na Mszy o 9.00 modlić się będziemy za śp. Józefa Prostak w 1 rocznicę śmierci, o 10.30 w Sitnie w intencji śp. Joanny Przepióry (14), zaś o 12.00 za śp. Marię Kędzierską (od ZP SACRUM).

5. W następną niedzielę będziemy gościć Czcicieli Niepokalanej Matki Miłosierdzia. Panowie z Zielonej Góry podróżują po Polsce głosząc doskonałe nabożeństwo do NMP na podstawie Traktatu św. Ludwika de Montfort. Apostołują z upoważnienia naszego diecezjalnego Arcybiskupa. Dzielą się świadectwem swojego nawrócenia i cudów, których za wstawiennictwem Maryi doświadczają w swoim życiu. Będzie można nabyć pięknie wydany Traktat o Doskonałym Nabożeństwie do NMP św. Ludwika wraz z książeczką o różańcu i płytą CD. Cena zestawu to zaledwie 10 zł. Zachęcamy do nabycia książeczki, która ukształtowała wielu Świętych!

6. Dobiega końca czas wizyty kolędowej w naszej Parafii. Wszystkim, którzy zaprosili mnie do swoich domów, z serca płynące Bóg Zapłać! (także w imieniu ministrantów, tak życzliwie przyjętych).

7. W naszej Archidiecezji odbyła się peregrynacja relikwii Błogosławionej Rodziny Ulmów. Trasa miała długość prawie 1500 km i wiodła przez 54 oficjalne stacje (parafie, kaplice, klasztory itp.). W imieniu ks. Tomasza Ceniucha – Dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Rodzin, z serca dziękuję za życzliwe przyjęcie i wsparcie oraz za wspólną modlitwę!

8. Za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, z kapłańskiego serca płynące: Bóg zapłać!

ks. Paweł Nowotarski
proboszcz

PLAN WIZYTY KOLĘDOWEJ

Niedziela (21 stycznia) – między sklepami oraz strona prawa w kierunku na Smolnicę (od godziny 16.00)

Kolęda jest to przede wszystkim spotkanie modlitewne.
Przed wizytą duszpasterską dobrze jest przygotować: stół nakryty białym obrusem, krzyż i świece, wodę święconą oraz kropidło.