IV Niedziela Adwentu

1. Wszystkim, którzy podjęli się trudu przygotowania szopki bożonarodzeniowej i świątecznej dekoracji kościoła z serca płynące BÓG ZAPŁAĆ! Zwłaszcza: Rodzicom dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, p. Krzysztofowi Kruczek, p. Mariuszowi i p. Dominikowi Haniszewskim.

2. Betlejemskie Światło Pokoju zostało wprowadzone do szczecińskiej Archikatedry podczas Mszy Świętej w ubiegłą niedzielę przez Zachodniopomorski ZHP w Szczecinie. Światło jest przenoszone z groty Narodzenia Pańskiego z Betlejem sztafetą skautową. Wszystkich, którzy chcieliby, aby Światło Pokoju zapłonęło w ich domach przy wigilijnym stole, zapraszamy do stopni ołtarza aby odpalić swój lampion.

3. Kalendarz liturgiczny bieżącego tygodnia oraz intencje mszalne:
– w poniedziałek Uroczystość Bożego Narodzenia – Msza św. pasterska w Sitnie w intencji Ofiarodawców i Dobrodziejów naszej Parafii o 22.00, zaś w Troszynie w intencji wszystkich Parafian o 24.00, na Mszy o 9.00 modlić się będziemy za śp. Katarzynę KAZIK i Franciszka BOGUSZ, o 10.30 w Sitnie za śp. Czesławę Poterek, zaś o 12.00 za śp. Andrzeja;
– we wtorek Święto św. Szczepana, Pierwszego Męczennika – o 9.00 Msza św. Dziękczynna za otrzymane łaski i Dary Ducha Świętego z prośbą o siły, zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata dla całej rodziny: Rodziców, Dzieci i Wnuków, o 10.30 w Sitnie za śp. Teresę Gawarską, zaś o 12.00 o dar zdrowia dla ciężko chorej Małgorzaty;
– we środę Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty – Msza św. w intencji naszej Parafii o 17.00;
– we czwartek Święto Świętych Młodzianków, Męczenników – Msza św. za śp. Tadeusza o 17.00;
– w piątek Msza św. w oktawie Narodzenia Pańskiego o 17.00;
– w sobotę Msza św. w oktawie Narodzenia Pańskiego o 17.00.

4. Nabożeństwa różańcowe w intencji naszej Ojczyzny i o dar pokoju w dni powszednie po mszy świętej wieczornej, a dniu dzisiejszym o 23.15.

5. W przyszłą niedzielę (31 grudnia) Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – na Mszy o 9.00 modlić się będziemy za śp. Mieczysława ROMAN, o 10.30 w Sitnie w intencji naszej Parafii. Nie będzie mszy o 12.00!

6. W kolejny poniedziałek (1 stycznia) Święto Świętej Bożej Rodzicielki – o 10.30 w Sitnie Msza św. w intencji naszej parafii, zaś o 12.00 w Troszynie modlić się będziemy wraz z Różą św. Maksymiliana o dar pokoju dla całego świata. Mszy św. o 9.00 tradycyjnie nie będzie!

7. Biuro parafialne pozostaje zamknięte.

8. Zbliża się czas wizyty kolędowej. Wszystkich, którzy zdecydują się otworzyć drzwi swoich domów, proszę o przekazanie swojego adresu z nazwiskiem w zakrystii, na tacę lub do skrzynki pocztowej. Pierwsze wizyty odbędą się w Sitnie 28 (po stronie kościoła) i 29 grudnia (po stronie lewej).

9. Za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, z kapłańskiego serca płynące: Bóg zapłać!

 

ks. Paweł Nowotarski
proboszcz