III Niedziela Adwentu

1. Gaudete – to nazwa III niedzieli Adwentu. Słowo to pochodzi od łacińskiego czasownika „gaudere” i jest wezwaniem do radości! Jej przyczyną ma być odnowienie świadomości, że Bóg jest blisko nas, że jest z nami, że stał się naszym bratem.

2. Przed ołtarzem do nabycia świece CARITAS. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na potrzeby ludzi biednych i potrzebujących.

3. Kalendarz liturgiczny bieżącego tygodnia oraz intencje mszalne:
– w poniedziałek Msza św. za śp. Tadeusza o 17.00;
– we wtorek Msza św. za śp. Tadeusza oraz okazja do spowiedzi św. o 17.00;
– we środę Msza św. za śp. Feliksa, Dariusza i Edwarda Gołdyn o 17.00;
– we czwartek wspomnienie Msza św. za śp. Barbarę Ciećko-Gorlach o 17.00;
– w piątek Msza św. za śp. Tadeusza o 17.00;
w sobotę Msza św. roratnia dla prawdziwych Troszyńskich Twardzieli o 7.00 za śp. Helenę Gorlach.

4. Nabożeństwa różańcowe w intencji naszej Ojczyzny i o dar pokoju w dni powszednie po mszy świętej wieczornej.

5. W przyszłą niedzielę (24 grudnia) na Mszy o 9.00 modlić się będziemy za śp. Konstancję i Eugeniusza Kijo i za zmarłych z Rodziny Kijo i Kmito, o 10.30 w Sitnie za śp. Mieczysława ROMAN (intencja od ZP Wojtaś), zaś o 12.00 za śp. Karola Kiełbasę.

6. Betlejemskie Światło Pokoju zostanie dziś wprowadzone do szczecińskiej Archikatedry podczas Mszy Świętej południowej przez Zachodniopomorski ZHP w Szczecinie. Światło jest przenoszone z groty Narodzenia Pańskiego z Betlejem sztafetą skautową. Niebawem dotrze także do naszej Parafii. Wszystkich, którzy chcieliby, aby Światło Pokoju zapłonęło w ich domach przy wigilijnym stole, prosimy aby przynieśli ze sobą w następną niedzielę znicz, albo odpowiedni lampion.

7. 24 grudnia Msza św. pasterska o godzinie 22.00 w Sitnie w intencji Dobrodziejów i Ofiarodawców naszej parafii oraz o 24.00 w Troszynie w intencji wszystkich parafian.

8. W Boże Narodzenie (25 grudnia) na Mszy o 9.00 modlić się będziemy za śp. Katarzynę KAZIK i Franciszka BOGUSZ, o 10.30 w Sitnie w intencji naszej parafii, zaś o 12.00 za śp. Andrzeja.

9. W Święto św. Szczepana, Pierwszego Męczennika (26 grudnia) – o 9.00 Msza św. Dziękczynna za otrzymane łaski i Dary Ducha Świętego z prośbą o siły, zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata dla całej rodziny: Rodziców, Dzieci i Wnuków, o 10.30 w Sitnie za śp. Teresę Gawarską, zaś o 12.00 w intencji naszej Parafii.

10. Za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, z kapłańskiego serca płynące: Bóg zapłać!

ks. Paweł Nowotarski

proboszcz