I Niedziela Adwentu

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy ADWENT, który jest radosnym czasem oczekiwania na przyjście Pana, na święta Bożego Narodzenia oraz na Paruzję – drugie przyjście Chrystusa na końcu czasów. Msze św. RORATNIE w dni powszednie o 17.00, w soboty o 7.00.

2. Przed ołtarzem do nabycia świece CARITAS oraz kartki świąteczne. Dochód ze sprzedaży (odpowiednio: 9, 22 i 25 zł) przeznaczony jest na potrzeby ludzi biednych i potrzebujących.

3. Kalendarz liturgiczny bieżącego tygodnia oraz intencje mszalne:
– w poniedziałek Msza św. za śp. Jasińską Zuzannę o 17.00;
– we wtorek Msza św. o pokonanie zła potęgą dobra Chrystusowego o 17.00;
– we środę Msza św. za śp. Henryka Dechnik, Stanisława Żywuckiego oraz za zmarłych Rodziców i Teściów o 17.00;
– we czwartek wspomnienie św. Ambrożego – Msza św. o pokonanie zła potęgą dobra Chrystusowego o 17.00;
– w piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – Msza św. w Troszynie za śp. Marię Szufnarowską o 17.00, zaś w Sitnie za śp. Barbarę Kiwała o 18.00;
– w sobotę RORATY dla Troszyńskich Twardzieli w intencjii śp. Wiesława o 7.00.

4. Nabożeństwa różańcowe w intencji naszej Ojczyzny i o dar pokoju w dni powszednie po mszy świętej wieczornej, zaś w niedziele o 18.00.

5. W przyszłą niedzielę (10 grudnia) Dzień Modlitw w Intencji Kościoła na Wschodzie – na Mszy o 9.00 modlić się będziemy za zmarłych z rodziny Piochacz: Andrzeja w 24 r. śmierci i Grzegorza w 3 r. śmierci, o 10.30 w Sitnie w pewnej intencji, zaś o 12.00 za śp. Kunegundę i Stanisława Borowiec, Stanisława i Jerzego. Po mszach świętych zbierane będą ofiary do puszek przeznaczone na pomoc chrześcijanom na Wschodzie.

6. Za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, z kapłańskiego serca płynące: Bóg zapłać!

ks. Paweł Nowotarski
proboszcz