XXXIII Niedziela Zwykła

1. Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali naszą parafialną świątynię na dzisiejszą uroczystość a zwłaszcza p. Jarosławowi Lisowskiemu oraz p. Julicie Mazurek. Dziękuję także za wpłatę na Fundusz Kwiatowy.

2. Dziś przypada Światowy Dzień Ubogich pod hasłem Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka. Ofiarowanie pieniędzy, aby inni prowadzili działalność charytatywną jest wielkodusznym gestem. Osobiste zaangażowanie jest powołaniem każdego chrześcijanina – przypomina papież Franciszek.

3. Kalendarz liturgiczny bieżącego tygodnia oraz intencje mszalne:
– w poniedziałek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego – Msza św. za śp. Mieczysława i Krzysztofa Dąbrowskiego o 17.00;
– we wtorek wspomnienie Ofiarowania NMP – Msza św. za śp. Konrada o 17.00;
– we środę wspomnienie św. Cecylii, patronki śpiewu kościelnego – Msza św. za śp. Marię Szufnarowską o 17.00;
– we czwartek Msza św. w intencji o pokonanie zła potęgą dobra Chrystusowego o 17.00;
– w piątek wspomnienie świętych Andrzeja Dung Laca i Towarzyszy – Msza św. w intencji o pokonanie zła potęgą dobra Chrystusowego o 17.00;
– w sobotę wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej – Msza św. w intencji o pokonanie zła potęgą dobra Chrystusowego o 17.00.

4. Nabożeństwa wypominkowe za zmarłych i różańcowe w intencji naszej Ojczyzny, o dar pokoju w dni powszednie po mszy świętej wieczornej, zaś w niedziele o 18.00.

5. W przyszłą niedzielę (26 listopada) – na Mszy o 9.00 modlić się będziemy w pewnej intencji, o 10.30 w Sitnie za śp. Janinę Kowalską, zaś o 12.00 za śp. Katarzynę i za zmarłych Rodziców: Marię i Jana.

6. Za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, z kapłańskiego serca płynące: Bóg zapłać!

 

ks. Paweł Nowotarski
proboszcz