XXXI Niedziela Zwykła

1. Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali naszą parafialną świątynię na dzisiejszą uroczystość a zwłaszcza p Beacie i Małgorzacie Dalenkiewicz, a p. Agnieszce Dalenkiewicz dziękuję za wpłatę na fundusz kwiatowy.

2. Kalendarz liturgiczny bieżącego tygodnia oraz intencje mszalne:
– w poniedziałek Msza św. w intencji o Boże błogosławieństwo o 17.00;
– we wtorek Msza św. za śp. Stanisława Wojtowicz o 17.00;
– we środę Msza św. za śp. Jana Matusiak o 17.00;
– we czwartek święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej – Msza św. za śp. Anielę Maslyk o 17.00;
– w piątek wspomnienie św. Leona Wielkiego – Msza św. w intencji o pokonanie zła na świecie potęgą dobra Chrystusowego o 17.00;
– w sobotę wspomnienie św. Marcina z Tours – Narodowe Święto Niepodległości – Msza św. w Sitnie o 10.30 w intencji o zdrowie i wszelkie potrzebne łaski dla Rodziny Wszołków, zaś w Troszynie tylko o 12.00 za śp. Adama i Annę Rusek.

3. W najbliższym tygodniu biuro parafialne pozostaje nieczynne.

4. Nabożeństwa wypominkowe za zmarłych i różańcowe w intencji naszej Ojczyzny, o dar pokoju w dni powszednie po mszy świętej wieczornej, zaś w niedziele o 18.00.

5. W przyszłą niedzielę (12 listopada) na Mszy o 9.00 modlić się będziemy za śp. Marię, Eleonorę, Józefa, Mariana Roszak i Mariannę Szulc, o 10.30 w Sitnie za śp. Genowefę i Franciszka Stolarczyk, zaś o 12.00 za zmarłych Druhów i Druhny z OSP.

6. W przyszłą niedzielę (12 listopada) przypada Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Szczególną modlitwą otoczymy ofiary trzęsienia ziemi w Syrii, rosnącą dyskryminację chrześcijan w Ziemi Świętej, a szczególnie prosić będziemy o pokój dla całego rejonu Bliskiego Wschodu.

7. Za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, z kapłańskiego serca płynące: Bóg zapłać!

ks. Paweł Nowotarski
proboszcz