XXVIII Niedziela Zwykła

1. Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali naszą parafialną świątynię na dzisiejszą uroczystość a zwłaszcza p. Agnieszce Prostak i Magdalenie Cwynar.

2. Obchodzimy dziś XXIII Dzień Papieski pod hasłem: „Święty Jan Paweł II Cywilizacja życia”. Przed kościołem zbieramy do specjalnie przygotowanych puszek ofiary przeznaczone na fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży pochodzącej z biednych środowisk naszego społeczeństwa, budując żywy pomnik św. Jana Pawła II. Za życzliwą ofiarność składam kapłańskie Bóg zapłać!

3. Kalendarz liturgiczny bieżącego tygodnia oraz intencje mszalne:
– w poniedziałek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej – Msza św. za śp. Zenona Czaję w 16 rocznicę śmierci i Helenę Czaję o 18.00;
– we wtorek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego – Msza św. za śp. Stanisława Wojtowicz o 18.00;
– we środę święto św. Łukasza Ewangelisty – Msza za śp. Tadeusza o 18.00;
– we czwartek Msza św. za śp. Anielę Maslyk o 18.00;
– w piątek wspomnienie św. Jana Kantego – Msza św. wynagradzająca za grzechy o 18.00;
– w sobotę Msza św. za śp. Wandę Maślankę o 18.00.

4. We wtorek biuro parafialne nieczynne.

5. Nabożeństwa różańcowe w intencji naszej Ojczyzny i o dar pokoju: w dni powszednie po mszy świętej wieczornej, zaś w niedziele o 18.00 zakończone Apelem Jasnogórskim.

6. W przyszłą niedzielę (22 października) na Mszy o 9.00 modlić się będziemy za śp. Jadwigę i Jana Pych oraz za zmarłych Dziadków, zaś o 12.00 za śp. Karola Kiełbasę.

7. W przyszłą niedzielę (22 października) uroczystości odpustowe w kościele filialnym w Sitnie z racji wspomnienia Najświętszego Zbawiciela. O 14.30 nabożeństwo różańcowe i okazja do spowiedzi. O 15.00 Msza święta w intencji całej naszej Parafii pod przewodnictwem ks. Dawida Lewandowskiego – wikariusza Parafii Przemienienia Pańskiego w Mieszkowicach.

8. Za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, z kapłańskiego serca płynące: Bóg zapłać!

 

ks. Paweł Nowotarski

proboszcz