XXVII Niedziela Zwykła

1. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli w ugoszczeniu wszystkich Gości, którzy przybyli do naszej Parafii na uroczystość poświęcenia nowego, stałego ołtarza. Szczególne podziękowania kieruję w stronę Sołtysa naszej wioski p. Marzeny Stachnio i Stowarzyszenia RAZEM.

2. Dziś druga niedziela miesiąca – zbierane ofiary przeznaczone są na Fundusz Remontowy naszej Parafii. W tym tygodniu planowane jest zakończenie prac na dachu kościoła w Troszynie i rozliczenie kosztownej inwestycji.

3. Kalendarz liturgiczny bieżącego tygodnia oraz intencje mszalne:
– w poniedziałek Msza św. za śp. Stanisława Wojtowicz o 18.00;
– we wtorek Msza św. za śp. Anielę o 18.00;
– we środę wspomnienie św. Jana XXIII – Msza w intencji naszej Parafii o 18.00;
– we czwartek Msza św. za śp. Elżbietę Baran w 8 rocznicę śmierci o 18.00;
– w piątek wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego – Msza św. w intencji Marii Bazan o 18.00;
– w sobotę Msza św. za śp. Agatę i Jakuba o 18.00.

4. W ramach NOWENNY ODNOWY WIARY przygotowującej nas na WIELKI JUBILEUSZ 900-lecia Pomorskiej Misji św. Ottona z Bambergu w sobotę (14 października) zapraszamy na nabożeństwo ku czci Patrona naszej Diecezji, św. Ottona.

5. Nabożeństwa różańcowe w intencji naszej Ojczyzny i o dar pokoju: w dni powszednie po mszy świętej wieczornej, zaś w niedziele o 18.00 zakończone Apelem Jasnogórskim.

6. W przyszłą niedzielę (15 października) Dzień Papieski – na Mszy o 9.00 modlić się będziemy o Boże błogosławieństwo, łaskę zdrowia i opiekę Matki Bożej dla Anety i Mariusza Haniszewskich z okazji 20 rocznicy ślubu, o 10.30 (w Sitnie) za śp. Teresę Gawarską, zaś o 12.00 za śp. księdza Stefana Puklickiego, księdza Juliana Sadowskiego i księdza Jerzego Węgrzyna.

7. Za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, z kapłańskiego serca płynące: Bóg zapłać!

ks. Paweł Nowotarski
proboszcz