XXVI Niedziela Zwykła

1. Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali naszą parafialną świątynię na dzisiejszą uroczystość.

2. W dniu dzisiejszym (1 października) Msza św. jedynie o godzinie 15.00 z obrzędem poświęcenia ołtarza i dopełnieniem konsekracji kościoła! Nabożeństwo Różańcowe o 14.30.

3. Kalendarz liturgiczny bieżącego tygodnia oraz intencje mszalne:
– w poniedziałek wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów – Msza św. za śp. Stanisława Wojtowicz o 18.00;
– we wtorek Msza św. za śp. ks. Franciszka Rząsę w 3 rocznicę śmierci o 18.00;
– we środę wspomnienie św. Franciszka z Asyżu – Msza za śp. Franciszka o 18.00;
– we czwartek wspomnienie św. Faustyny – Msza św. za śp. Andrzeja o 18.00;
– w pierwszy piątek miesiąca Msza wotywna o NSPJ w Troszynie o godz. 18.00 w intencji członków Wspólnoty Żywego Różańca (Róża św. Faustyny i św. Maksymiliana), zaś w Sitnie o 19.00; okazja do spowiedzi świętej pół godziny przed nabożeństwem; chorych z posługą sakramentalną odwiedzać będę od godziny 9.00;
– w sobotę wspomnienie NMP Różańcowej – Msza św. o Boże błogosławieństwo dla Celin i Nicolaja i ich dzieci o 18.00.

4. Wzorem lat ubiegłych zapraszamy na wspólny różaniec w intencji naszej Ojczyzny podczas inicjatywy „Różaniec do granic„, która w naszej Archidiecezji odbędzie się w sobotę, 7 października, w Święto Matki Bożej Różańcowej. W naszym dekanacie gromadzimy się o godz. 15.00 w Porzeczu, Czelinie oraz Gozdowicach przy promie.

5. W przyszłą niedzielę (8 października) na Mszy o 9.00 modlić się będziemy Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego, łaskę zdrowia i opiekę Matki Bożej na dalsze lata pożycia małżeńskiego dla dzieci, o 10.30 (w Sitnie) za śp. Janinę Zapolską i Jerzego Zapolskiego, zaś o 12.00 za śp. Zygmunta Jędrzejewskiego w 5 rocznicę śmierci.

6. Za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, z kapłańskiego serca płynące: Bóg zapłać!

ks. Paweł Nowotarski
proboszcz