XXV Niedziela Zwykła

1. Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali naszą parafialną świątynię na dzisiejszą uroczystość a zwłaszcza p. Marcie i p. Lucynie Kulpa.

2. Dziś (24 września) obchodzimy Dzień Migranta i Uchodźcy. Przy tej okazji wszystkim uczestnikom Programu Rodzina-Rodzinie, przedstawiciel Parafialnego Zespołu CARITAS wręczy pamiątkowe Certyfikaty Przyjaciela Rodzin
w Ukrainie. Wszystkim wspomagającym charytatywne dzieło CARITAS POLSKA
z serca dziękuję!

3. Kalendarz liturgiczny bieżącego tygodnia oraz intencje mszalne:
– w poniedziałek Msza św. za śp. Stanisława Wojtowicz o 18.00;
– we wtorek Msza św. za śp. Anielę Maslyk o 18.00;
– we środę wspomnienie św. Wincentego a Paulo – Msza św. w intencji Danuty Małej o dar zdrowia, łaskę Bożego błogosławieństwa i opiekę Matki Bożej o 18.00;
– we czwartek wspomnienie św. Wacława – Msza św. za śp. Wandę Maślankę wyjątkowo o 9.00!
– w piątek święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała – Msza św. łaskę Bożego błogosławieństwa, i powrót do zdrowia po ciężkich operacjach dla Andrzeja o 18.00;
– w sobotę wspomnienie św. Hieronima – Msza św. za śp. Herberta wyjątkowo o 9.00.

4. Biuro parafialne w tym tygodniu pozostaje nieczynne!

5. Nabożeństwa różańcowe w intencji o dar pokoju: w dni powszednie po mszy świętej wieczornej, zaś w niedziele o 20.00 zakończone Apelem Jasnogórskim.

6. W przyszłą niedzielę (1 października) o 10.30 (w Sitnie) Msza św. Dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo dla młodzieży, która w tym roku otrzymała sakrament bierzmowania. Nie będzie mszy świętych o 9.00 i 12.00 w Troszynie!

7. W przyszłą niedzielę (1 października) Ksiądz Arcybiskup Metropolita Szczecińsko-Kamieński Andrzej Dzięga, dokona aktu REKONSEKRACJI KOŚCIOŁA. Uroczystości rozpoczną się o godz. 15.00. Po Liturgii zapraszamy wszystkich Uczestników na wspólny posiłek do Świetlicy Wiejskiej w Troszynie.

Do tej Uroczystości przygotowywaliśmy się duchowo i materialnie przez wiele lat.
Obecnie należy przygotować kościół oraz jego otoczenie, co będzie zadaniem niełatwym, zważywszy na trwający remont dachu! Dlatego usilnie proszę wszystkich Parafian do podjęcia wzmożonego wysiłku w ciągu najbliższych dni. Potrzebna jest pomoc w pieczeniu ciast, przygotowaniu posiłku, koszeniu trawy, zamiataniu otoczenia kościoła i świetlicy wiejskiej oraz sprzątaniu wnętrza świątyni! Czeka nas ogrom pracy! Ufam jednak, że wiara w Chrystusa i życzliwość wobec JEGO DOMU wyzwoli w nas ogrom energii! Wszystkich chętnych, aby choć odrobinę pomóc zapraszam w najbliższą sobotę na godzinę 10.00. Dobrze byłoby przynieść ze sobą zmiotki, mopy, kosiarki lub po prostu dobre chęci! Szczegóły pomocy warto omówić z Panią Sołtys.

8. Za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, z kapłańskiego serca płynące: Bóg zapłać!

ks. Paweł Nowotarski – proboszcz