XXII Niedziela Zwykła

1.   Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali naszą parafialną świątynię na dzisiejszą uroczystość, a zwłaszcza p. Janinie Kędzierskiej i p. Barbarze Telej. Pani Janinie Rzywuckiej i p. Zbigniewowi Kiełbasa dziękuję za wpłatę na fundusz kwiatowy.

2.   Kalendarz liturgiczny bieżącego tygodnia oraz intencje mszalne:

-   w poniedziałek Msza św. w intencji śp. Anny i Marcina i zmarłych Dzieci o 18.00;

-   we wtorek Msza św. w intencji śp. Piotra Zabielskiego wyjątkowo o 9.00;

-   we środę pierwsza Msza św. gregoriańska za śp. Wiktorię o 18.00;

-  we czwartek Msza św. za śp. Wiktorię o 18.00;

-   w pierwszy piątek miesiąca Msza wotywna o NSPJ w Sitnie o godz. 19.00 w intencji śp. Wiktorii, a w Troszynie o godz. 18.00 modlić się będziemy wraz z Różą świętego Maksymiliana w intencji o dar pokoju na świecie; okazja do spowiedzi świętej pół godziny przed nabożeństwem; chorych z posługą sakramentalną odwiedzać będę od godziny 9.00;

-  w sobotę Msza św. za śp. Wiktorię o 18.00; po Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 22.00.

3.   Ze względu na ważne spotkanie kapłanów z całego dekanatu, biuro parafialne we wtorek będzie nieczynne!

4.   Różaniec o ustanie pandemii codziennie po mszy św. o 18.00, w niedziele o 20.00.

4.   W przyszłą niedzielę (5 września) na Mszy o 9.00 modlić się będziemy wraz z Różą św. Faustyny w intencji zmarłych w miesiącu wrześniu, o 10.30 (w Sitnie) modlić się będziemy za śp. Wiktorię, zaś o 12.00 za śp. Czesławę Kruczek w 10 rocznicę śmierci, za zmarłych z rodziny Kruczek, Michalewskich oraz za śp. Annę Bielawską. Z okazji rozpoczętego nowego roku szkolnego zapraszam dzieci i rodziców do wspólnej modlitwy a po Mszy na spotkanie organizacyjne w sprawie I Komunii Świętej.

5.   Odpowiadając na prośbę papieża Franciszka, najbliższą niedzielę (5 września) będziemy przeżywać jako „Dzień solidarności z Afganistanem“. Z tej racji za tydzień Caritas Parafialna przeprowadzi po Mszach św. kwestę do puszek z przeznaczeniem na pomoc dla Afgańczyków.