VI Niedziela Zwykła

1.   Obecnie obowiązują nowe przepisy dotyczące pandemii, według których w nabożeństwach w naszym kościele może uczestniczyć ograniczona liczba wiernych. Tym bardziej pamiętajmy o zachowaniu DYSTANSU SPOŁECZNEGO i noszeniu masek zakrywających usta i nos także w przestrzeni kościoła. Przed wejściem do świątyni usilnie proszę o dezynfekcję rąk! Dbajmy o siebie, dbajmy o nasze zdrowie!

2.   Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali naszą parafialną świątynię na dzisiejszą uroczystość a zwłaszcza p. Marzenie Stachnio, i p. Janinie Witkowskiej, dziękuję także za wpłatę na fundusz kwiatowy!

3.   Kalendarz liturgiczny bieżącego tygodnia oraz intencje mszalne:

- w poniedziałek Msza św. w intencji Bogu wiadomej o 17.00;

- we wtorek Msza św. o Boże błogosławieństwo dla Anny o 17.00;

- we czwartek Msza św. za śp. Stanisława i Stefanię o 17.00;

- w piątek Msza św. za dusze w czyśćcu cierpiące o 17.00;

- w sobotę Msza św. za dusze w czyśćcu cierpiące o 17.00.

4.   W Środę Popielcową (17 lutego) rozpoczynamy Wielki Post. W tym dniu Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem w Troszynie o 17.00 w intencji naszej parafii oraz w Sitnie o 18.00 za śp. Zygmunta Nowickiego. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, który jest szczególnym sposobem udziału w tajemnicy Męki Chrystusa. Do zachowania postu zobowiązani są wierni między 18. a 60. rokiem życia. Post ścisły pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia. Natomiast wierni, którzy ukończyli 14. rok życia zobowiązani są do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki całego roku i oczywiście w Środę Popielcową.

5.   W każdy piątek Wielkiego Postu nabożeństwa DROGI KRZYŻOWEJ w Troszynie o 17.00 w Sitnie o 18.00.

6.   Nabożeństwa GORZKICH ŻALI w każdą niedzielę Wielkiego Postu o 17.00.

7.   Codziennie nabożeństwo różańcowe o ustanie pandemii o 17.30.

8.   W następną niedzielę (21 lutego) na Mszy św. o 9.00 modlić się będziemy w intencji Leona z okazji 4 rocznicy urodzin, o 10.30 (w Sitnie) w intencji naszej parafii, zaś o 12.00 w intencji Małgorzaty Grymuza z okazji 70 rocznicy urodzin.

9.   Za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii oraz za wszelką życzliwość i dobro z kapłańskiego serca płynące: Bóg zapłać!