III Niedziela Zwykła

1.   Obecnie obowiązują nowe przepisy dotyczące pandemii, według których w nabożeństwach w naszym kościele może uczestniczyć ograniczona liczba wiernych. Tym bardziej pamiętajmy o zachowaniu DYSTANSU SPOŁECZNEGO i noszeniu masek zakrywających usta i nos także w przestrzeni kościoła. Przed wejściem do świątyni usilnie proszę o dezynfekcję rąk! Dbajmy o siebie, dbajmy o nasze zdrowie! Od Nowego Roku dostępna jest w świątyni WODA ŚWIĘCONA bezdotykowo podawana w sposób higieniczny.

2.   Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali naszą parafialną świątynię na dzisiejszą uroczystość a zwłaszcza p. Agnieszce Maciaszek, p. Marioli Grymuza i p. Oldze Kruczek, dziękuję za wpłatę na fundusz kwiatowy!

3.   Odpowiadając na apel Konferencji Episkopatu Polski, w ramach Dnia solidarności z Chorwacją dziś po wszystkich mszach świętych będą zbierane ofiary na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi, jakie na przełomie roku nawiedziło Chorwację.

4.   Kalendarz liturgiczny bieżącego tygodnia oraz intencje mszalne:

- w poniedziałek święto Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła - Msza św. gregoriańska za śp. Zdzisława Potomskiego o 17.00;

- we wtorek wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa - Msza gregoriańska za śp. Zdzisława Potomskiego o 17.00;

- we środę Msza św. gregoriańska za śp. Zdzisława Potomskiego o 17.00;

- we czwartek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu - Msza św. gregoriańska o 17.00;

- w piątek Msza św. gregoriańska za śp. Zdzisława Potomskiego o 17.00;

- w sobotę Msza św. gregoriańska za śp. Zdzisława Potomskiego o 9.00.

5.     Codziennie nabożeństwo różańcowe o ustanie pandemii o 17.30.

6.    W następną niedzielę (31 stycznia) na Mszy św. dziękczynnej o 9.00 modlić się będziemy w intencji Leszka Rogaś, z okazji 60-tej rocznicy urodzin, za wszystkie otrzymane łaski, za dar kochanej żony i wspaniałych synów z prośbą o opiekę Matki Bożej na dalsze lata życia i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny, o 10.30 (w Sitnie) w intencji śp. Janiny Liszczyk w 7 rocznicę śmierci zaś o 12.00 w intencji Władysława Godyń z okazji 80 rocznicy urodzin.

7.    Za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii oraz za wszelką życzliwość, a zwłaszcza za wspólną modlitwę i możliwość pobłogosławienia domów i mieszkań w czasie wizyty duszpasterskiej – z kapłańskiego serca płynące: Bóg zapłać!