Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1.   Obecnie obowiązują nowe przepisy dotyczące pandemii, według których w nabożeństwach w naszym kościele może uczestniczyć nieograniczona liczba wiernych. Pamiętajmy jednak o zachowaniu DYSTANSU SPOŁECZNEGO i noszeniu masek zakrywających usta i nos także w przestrzeni kościoła.

2.   W odpowiedzi na apel Księdza Arcybiskupa, wszystkich chętnych do pomocy w przygotowaniach procesji Bożego Ciała, zapraszam na spotkanie organizacyjne we środę na godzinę 19.00.

3.   Kalendarz liturgiczny bieżącego tygodnia oraz intencje mszalne:

-  w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła - Msza św. za śp. Jadwigę o 18.00;

-  we wtorek św. za śp. Jadwigę o 18.00;

-  we środę wspomnienie świętych Karola Lwangi i Towarzyszy - Msza św. o 18.00;

-  we czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana – Msza św. w Troszynie wyjątkowo o 9.00;

-  w pierwszy piątek wspomnienie św. Bonifacego - Msza św. w Sitnie za śp. Jadwigę Albigowską o 17.00, w Troszynie ku czci NSPJ w intencji o ustanie pandemii (Róża św. Faustyny) o 18.00, okazja do spowiedzi pół godziny przed nabożeństwem, chorych z posługą sakramentalną odwiedzę w godzinach przedpołudniowych;

-  w sobotę Msza św. za śp. Jadwigę Albigowską o 9.00.

4.   Nabożeństwa czerwcowe przez cały miesiąc w dni powszednie o 18.00, w soboty o 9.00, codziennie o 20.30 zapraszamy na różaniec w intencji o ustanie pandemii koronawirusa.

5.   W przyszłą niedzielę (7 czerwca) Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, na Mszy św. o 9.00 modlić się będziemy wraz z Różą św. Maksymiliana w intencji o pokój na świecie i opiekę Matki Boskiej nad naszą Ojczyzną, o 10.30 (w Sitnie) za śp. Jadwigę Albigowską, zaś o 12.00 w intencji Kacpra z okazji 9 rocznicy urodzin.

6.   Za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii oraz za wszelką życzliwość i dobro z kapłańskiego serca płynące: Bóg zapłać!