UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

1.   Informujemy, że Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko-Kamieński, udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta dla całej Archidiecezji, zgodnie z kryteriami ujętymi w zaleceniach Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski. Dyspensa obowiązuje do 30 czerwca br. włącznie. Obecnie obowiązują nowe przepisy dotyczące pandemii, według których w nabożeństwach w naszym kościele może uczestniczyć kilkanaście osób. Przed kościołem przy dobrej pogodzie wystawiane są ławki. Pamiętajmy o zachowaniu DYSTANSU SPOŁECZNEGO i noszeniu masek zakrywających usta i nos także w przestrzeni kościoła.

2.   Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali naszą parafialną świątynię na dzisiejszą uroczystość, a zwłaszcza p. Marcie Kulpa i p. Marzenie Brodzińskiej. Dziękuję wszystkim, którzy uwidocznili swoją wdzięczność za Wielkiego Świętego Jana Pawła II poprzez udział w nabożeństwie czy choćby wywieszenie flagi papieskiej.

3.   Kalendarz liturgiczny bieżącego tygodnia oraz intencje mszalne:

-  w poniedziałek Msza św. o 18.00;

-  we wtorek wspomnienie św. Filipa Neri - Msza św. za śp. Wiktorię i za zmarłych Rodziców o 18.00;

-  we środę Msza św. za śp. Krzysztofa Bocian w 60 dniu po śmierci o 18.00;

-  we czwartek wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej - Msza św. gregoriańska za śp. Jadwigę Albigowską w Sitnie o 18.00;

-  w piątek Msza św. za śp. Jadwigę Albigowską o 18.00;

-  w sobotę Msza św. za śp. Jadwigę Albigowską o 9.00.

4.   Nabożeństwa majowe przez cały miesiąc w dni powszednie o 18.00, w soboty o 9.00, codziennie o 20.30 zapraszamy na różaniec w intencji o ustanie pandemii koronawirusa.

5.   W przyszłą niedzielę (31 maja) Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, na Mszy św. o 9.00 modlić się będziemy w intencji Teresy i Jerzego Trzepióra w 42 rocznicę ślubu, o 10.30 (w Sitnie) za śp. Jadwigę Albigowską, zaś o 12.00 za śp. Romana Bogusz w 2 rocznicę śmierci.

6.   Przypominam o możliwości zmiany terminu zamówionej intencji Mszy św. Należy to uczynić przynajmniej dzień wcześniej, choćby telefonicznie. Nowy termin zostanie wspólnie ustalony w późniejszym czasie.

7.    Za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii oraz za wszelką życzliwość i dobro z kapłańskiego serca płynące: Bóg zapłać!