VI Niedziela Wielkanocna

1.   Informujemy, że Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko-Kamieński, udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta dla całej Archidiecezji, zgodnie z kryteriami ujętymi w zaleceniach Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski. Dyspensa obowiązuje do 30 czerwca br. włącznie. Obecnie obowiązują nowe przepisy dotyczące pandemii, według których w nabożeństwach w naszym kościele może uczestniczyć kilkanaście osób. Przed kościołem przy dobrej pogodzie wystawiane są ławki. Pamiętajmy o zachowaniu DYSTANSU SPOŁECZNEGO i noszeniu masek zakrywających usta i nos także w przestrzeni kościoła.

2.   W najbliższy poniedziałek (18 maja) przypada 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Gorąco zachęcam aby wyrazić swoją radość i wdzięczność za tak wielkiego Polaka przez wywieszenie flagi papieskiej, modlitwę dziękczynną, a jeśli to możliwe przez uczestnictwo w nabożeństwie majowym dziś (17 maja) o 20.00, jutro o 18.00.

3.   Kalendarz liturgiczny bieżącego tygodnia oraz intencje mszalne:

-  w poniedziałek wspomnienie św. Jana I papieża i męczennika a także 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II - Msza św. w intencji naszej parafii o 18.00;

-  we wtorek Msza św. o 18.00;

-  we środę Msza św. w intencji o światło Ducha Świętego w odnalezieniu życiowej drogi, pomoc św. Józefa w założeniu rodziny, opiekę Opatrzności Bożej, dar zdrowia i wstawiennictwo Maryi dla syna o 18.00;

-  we czwartek Msza św. o 18.00;

-  w piątek początek nowenny przed Zesłaniem Ducha Świętego, wspomnienie św. Rity - Msza św. w intencji o światło Ducha Świętego w odnalezieniu życiowej drogi, pomoc św. Józefa w założeniu rodziny, opiekę Opatrzności Bożej, dar zdrowia i wstawiennictwo Maryi dla syna o 18.00;

-  w sobotę Msza św. w intencji Stanisława o uwolnienie z nałogu o 9.00.

4.   Nabożeństwa majowe przez cały miesiąc w dni powszednie o 18.00, w soboty o 9.00.

5.   W przyszłą niedzielę (24 marca) Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, na Mszy św. o 9.00 modlić się będziemy za śp. Zofię i Stanisława Kobos, o 10.30 (w Sitnie) w intencji Juliana w 1. rocznicę urodzin, zaś o 12.00 za śp. Stanisławę Chabasińską (intencja od siostry Grażyny, Anny, Alicji, od brata Janusza, Wojciecha i od wujostwa Stran).

6.   Przypominam o możliwości zmiany terminu zamówionej intencji Mszy św. Należy to uczynić przynajmniej dzień wcześniej, choćby telefonicznie. Nowy termin zostanie wspólnie ustalony w późniejszym czasie.

7.    Za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii oraz za wszelką życzliwość i dobro z kapłańskiego serca płynące: Bóg zapłać!