IV Niedziela Wielkanocna

1.   Informujemy, że Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko-Kamieński, udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta dla całej Archidiecezji, zgodnie z kryteriami ujętymi w zaleceniach Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski. Dyspensa obowiązuje do 10 maja br. Włącznie. Obecnie obowiązują nowe przepisy dotyczące pandemii, według których w nabożeństwach w naszym kościele może uczestniczyć kilkanaście osób. Przed kościołem przy dobrej pogodzie wystawiane są ławki. Pamiętajmy o zachowaniu DYSTANSU SPOŁECZNEGO i noszeniu masek zakrywających usta i nos także w przestrzeni kościoła.

2.   Kalendarz liturgiczny bieżącego tygodnia oraz intencje mszalne:

- w poniedziałek wspomnienie św. Floriana - Msza św. za śp. Mariana Szmulkiewicz (intencja od pracowników firmy ZELMEX) o 18.00;

- we wtorek Msza św. w intencji Rodziny Wszołek o 18.00;

- we środę święto św. Apostołów Filipa i Jakuba - Msza św. w intencji śp. Macieja Giniewicz w 1 rocznicę śmierci o 18.00;

- we czwartek Msza św. za śp. Mariana Szmulkiewicz o 18.00;

- w piątek uroczystość św. Stanisława, Patrona Polski - Msza św. w intencji naszej parafii o 18.00;

- w sobotę Msza św. za śp. Iwonę Skręt w rocznicę śmierci o 9.00.

3.   Nabożeństwa majowe przez cały miesiąc w dni powszednie o 18.00, w niedziele i uroczystości po mszy św. południowej.

4.   W przyszłą niedzielę (10 maja) na Mszy św. o 9.00 modlić się będziemy w intencji Eugenii i Władysława Godyń z okazji  55 rocznicy ślubu, o 10.30 (w Sitnie) za śp. Jana Potasznik w 13 rocznicę śmierci, zaś o 12.00 w intencji Dzieci przystępujących do I Komunii Świętej. Parafian bez imiennego zaproszenia prosimy o wybór innej mszy (np. w Sitnie).

5.   Przypominam o możliwości zmiany terminu zamówionej intencji Mszy św. Należy to uczynić przynajmniej dzień wcześniej, choćby telefonicznie. Nowy termin zostanie wspólnie ustalony w późniejszym czasie.

6.   Za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii, zwłaszcza za wszystkie wpłaty przekazane drogą elektroniczną oraz za wszelką życzliwość i dobro z kapłańskiego serca płynące: Bóg zapłać!