III Niedziela Wielkanocna

1.   Informujemy, że Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko-Kamieński, udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta dla całej Archidiecezji, zgodnie z kryteriami ujętymi w zaleceniach Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski. Dyspensa obowiązuje do 10 maja br. Obecnie obowiązują nowe przepisy dotyczące pandemii, według których w nabożeństwach w naszym kościele może uczestniczyć kilkanaście osób. Przed kościołem przy dobrej pogodzie wystawiane są ławki. Pamiętajmy o zachowaniu DYSTANSU SPOŁECZNEGO i noszeniu masek zakrywających usta i nos także w przestrzeni kościoła.

2.   Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali naszą parafialną świątynię na dzisiejszą uroczystość, a zwłaszcza p. Iwonie Grymuza, p. Małgorzacie Dalenkiewicz, p. Beacie Dalenkiewicz oraz p. Alinie Kucharczyk.

3.   Kalendarz liturgiczny bieżącego tygodnia oraz intencje mszalne:

- w poniedziałek Msza św. za śp. Mariana Szmulkiewicz (intencja od pracowników firmy ZELMEX) o 18.00;

- we wtorek Msza św. za śp. Krzysztofa Bocian w 30 dniu po śmierci o 18.00;

- we środę święto św. Katarzyny Sieneńskiej - Msza św. w intencji śp. Pawła i za zmarłych Rodziców o 18.00;

- we czwartek Msza św. za śp. Mariana Szmulkiewicz (intencja od pracowników firmy ZELMEX) o 18.00;

- w pierwszy piątek miesiąca (1 maja) Msza św. w intencji Marii Kędzierskiej z okazji 90 rocznicy ur. o 18.00; chorych z posługą sakramentalną odwiedzę w godzinach przedpołudniowych (tylko tych, którzy wyrazili taką gotowość);

- w sobotę Uroczystość NMP Królowej Polski - Msza św. w intencji o ustanie pandemii (intencja Róży św. Maksymiliana) o 9.00.

4.   Nabożeństwa majowe przez cały miesiąc w dni powszednie o 18.00, w niedzielę i uroczystości po mszy św. południowej.

5.   W sobotę (2 maja) przypada Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Gorąco zachęcam, by tego dnia wywiesić na swojej posesji flagę narodową, a w późniejszych dniach maja także flagę papieską (100 rocznica urodzin Karola Wojtyły).

6.   W przyszłą niedzielę (3 maja) na Mszy św. o 9.00 modlić się będziemy w intencji dzieci przystępujących do I Komunii Świętej (intencja Róży św. Faustyny), o 10.30 (w Sitnie) za śp. Janinę, Edwarda i Wiesława Stawujak i za zmarłych z rodziny, zaś o 12.00 za śp. Wiesława Skubisz w 14 rocznicę śmierci.

7.   Przypominam o możliwości zmiany terminu zamówionej intencji Mszy św. Należy to uczynić przynajmniej dzień wcześniej, choćby telefonicznie. Nowy termin zostanie wspólnie ustalony w późniejszym czasie.

8.   Za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii, zwłaszcza za wszystkie wpłaty przekazane drogą elektroniczną oraz za wszelką życzliwość i dobro z kapłańskiego serca płynące: Bóg zapłać!