Święto Miłosierdzia Bożego

1.   Informujemy, że Ksiądz Arcybiskupa Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko-Kamieński, udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta dla całej Archidiecezji, zgodnie z kryteriami ujętymi w zaleceniach Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski. Dyspensa obowiązuje do 10 maja br. Od poniedziałku obowiązują nowe przepisy dotyczące pandemii, według których w nabożeństwach w naszym kościele może uczestniczyć kilkanaście osób. Przed kościołem przy dobrej pogodzie wystawiane będą ławki. Pamiętajmy o zachowaniu DYSTANSU SPOŁECZNEGO i noszeniu masek zakrywających usta i nos.

2.   Rozpoczynamy dziś 76 Tydzień Miłosierdzia w tym roku obchodzony pod hasłem: MIŁOSIERDZIEM BUDUJEMY KOŚCIÓŁ BOŻY, jest to czas refleksji i jeszcze większego zaangażowania się w pomoc ludziom potrzebującym.

3.   Organizatorzy Marszu dla Życia informują, że w tym roku Marsz z powodu panującej epidemii został odwołany. W zamian za to Organizatorzy podjęli inne inicjatywy: została zorganizowana zbiórka środków na respiratory - akcja zaowocowała zakupem 4 sztuk (dwie zostały ufundowane przez księży, a dwie przez darczyńców Fundacji Małych Stópek); została zainicjowana „zbiórka” krwi, a także rozpoczęto szycie kilku tysięcy maseczek, które trafią do domów samotnej matki, do bezdomnych i najbardziej potrzebujących. Jeśli ktoś chciałby włączyć się jeszcze w zakup respiratorów, może przesłać środki na konto Fundacji Małych Stópek z dopiskiem SZPITAL. Więcej informacji na stronie FUNDACJI.

4.   Kalendarz liturgiczny bieżącego tygodnia oraz intencje mszalne:

- w poniedziałek Msza św. za śp. Mariana Szmulkiewicz (intencja od firmy ZELMEX) o 18.00;

- we wtorek Msza św. za śp. Mariana Szmulkiewicz (intencja od Wiesława i Wacława) o 18.00;

- we środę Msza św. w intencji zmarłych Rodziców, Brata i Teściów o 18.00;

- we czwartek uroczystość Świętego Wojciecha, Głównego Patrona Polski – Msza św. w intencji powołań o 18.00;

- w piątek Msza św. o 18.00;

- w sobotę święto Świętego Marka Ewangelisty - Msza św. w intencji Marka o dar Bożego Błogosławieństwa o 9.00.

5.   W przyszłą niedzielę (26 kwietnia) na Mszy św. o 9.00 modlić się będziemy za śp. Edwarda Zachwieja w 8 rocznicę śmierci i za zmarłych rodziców, o 10.30 (w Sitnie) o dar zdrowia i łaskę Bożego błogosławieństwa, zaś o 12.00 za śp. Stanisławę Chabasińskiej (intencja od siostry Grażyny, Anny, Alicji, od brata Janusza, Wojciecha i od wujostwa STRAN.

6.   Przypominam o możliwości zmiany terminu zamówionej intencji Mszy św. Należy to uczynić przynajmniej dzień wcześniej, choćby telefonicznie. Nowy termin zostanie wspólnie ustalony w późniejszym czasie.

7.   „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało, proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo” (Łk 10,2). Odpowiedzią na zaproszenie Jezusa jest całodobowa modlitwa wstawiennicza i post w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Adoracja rozpoczyna się w każdej parafii naszej diecezji o godz. 18.00 i trwa do godz. 18.00 następnego dnia. Już w tym tygodniu modlitewne adoracje będą miały miejsce w naszym dekanacie:

- w poniedziałek w parafii św. Antoniego w Boleszkowicach,

- we wtorek w parafii MB Częstochowskiej w Czelinie,

- we środę w parafii Przemienienia Pańskiego w Mieszkowicach,

- we czwartek (23 kwietnia) w naszej parafii,

- w piątek w parafii św. Józefa w Warnicach,

- w sobotę w parafii Chrystusa Króla w Witnicy.

W tym roku ze względu na sytuację epidemiczną, po konsultacjach z Księdzem Dziekanem Stanisławem Piekarzem, przeprowadzimy adorację w zmienionej formie: rozpoczniemy o 18.00 Mszą św. w intencji powołań i adoracja do 22.00. Następnego dnia możliwa adoracja przy wejściu do zakrystii od godziny 8.00 do 18.00. Zachęcamy do osobistej, indywidualnej modlitwy w tej intencji w naszych domach.

8.   Za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii oraz za wszelką życzliwość i dobro z kapłańskiego serca płynące: Bóg zapłać!