Niedziela Palmowa

1.   W Wielki Poniedziałek istnieje możliwość indywidualnej spowiedzi świętej. Ks. Dariusz będzie czekał w konfesjonale od godziny 16.00 do 18.30. Proszę aby w kościele była tylko jedna osoba. Jedna w przedsionku. Każda kolejna proszona jest o spacer np. na cmentarz. Zamontowana folia, dzięki uprzejmości p. Krzysztofa Kruczka, będzie każdorazowo dezynfekowana. Proszę o zachowanie szczególnej ostrożności i dezynfekowanie własnych rąk zaraz po wejściu do świątyni.

2.   Kalendarz liturgiczny bieżącego tygodnia oraz intencje mszalne:

-  w Wielki Poniedziałek Msza św. za śp. Mariana Szmulkiewicz o 18.00;

-  w Wielki Wtorek Msza św. wyjątkowo o 9.00;

-  w Wielką Środę Msza św. w intencji śp. Janiny i Mikołaja Drysiak o 18.00.

3. WIELKI  CZWARTEK - PAMIĄTKA USTANOWIENIA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU I SAKRAMENTU KAPŁAŃSTWA.

O godz. 19.00 łączymy się duchowo z naszym dekanalnym Wieczernikiem w Mieszkowicach, do dyspozycji mamy także środki społecznego przekazu, link znajdziesz TUTAJ. Zostańmy w domu. Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszym kościele do godz. 21.00.

4.  WIELKI  PIĄTEK – PAMIĄTKA  MĘKI  I  ŚMIERCI  CHRYSTUSA NA  KRZYŻU: adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 20.00. Liturgia Męki Pańskiej w Troszynie o 18.00. Podczas liturgii rozpoczynamy Nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Możemy indywidualnie uczcić krzyż w naszym domu przez pobożne ucałowanie. Transmisja z Mieszkowic o 19.00, link znajdziesz TUTAJ.

5.   WIELKA  SOBOTA – błogosławieństwa pokarmów możemy dokonać rodzinnie w naszych domach (tekst znajdziesz TUTAJ). Dla kilku osób istnieje możliwość poświęcenie pokarmów na placu przed kościołem. Adoracja Najświętszego Sakramentu do 21.00. O 15.00 Godzina Miłosierdzia Bożego – II dzień Nowenny – zapraszam przedstawicieli Wspólnoty Żywego Różańca. W kościele może przebywać najwyżej pięć osób. Zachęcam, aby zostać w domu.

6.   Liturgia WIGILII PASCHALNEJ – w Sitnie o 17.00. Na Liturgię przynosimy świece, uczestnicząc w transmisji z Mieszkowic o 19.00 zechciejmy również zapalić świece w naszych domach. Link znajdziesz TUTAJ. W kościele może przebywać najwyżej pięć osób. Zachęcam, aby zostać w domu.

7.   W Niedzielę ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO (12 kwietnia) o godzinie 6.30 procesja REZUREKCYJNA bez feretronów i uroczystej oprawy, za to z błogosławieństwem na cztery strony świata dla całej parafii. Słysząc dzwony połączmy się duchowo z modlącymi się w kościele. Zostańmy w domu. W Sitnie Msza św. o 10.30. Zaś na Mszy św. o godzinie 12.00 w Troszynie modlić się będziemy w Bogu wiadomej intencji.

8.   W poniedziałek w oktawie Wielkanocy (13 kwietnia) Msze św. jak w każdą niedzielę: o 9.00 w Troszynie w intencji Agnieszki i Adama w 2 rocznicę ślubu; o 10.30 w Sitnie za Rodzinę Smolskich w 50 rocznicę ślubu, o 12.00 w Troszynie w intencji Reginy Filip z okazji rocznicy urodzin. W kościele może przebywać najwyżej pięć osób. Zachęcam, aby zostać w domu.

9.   Przypominam o możliwości zmiany terminu zamówionej intencji Mszy św. Należy to uczynić przynajmniej dzień wcześniej, choćby telefonicznie (tel.  91 - 414 - 56 - 55). Nowy termin zostanie wspólnie ustalony w późniejszym czasie.

10.   Za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii oraz za wszelką życzliwość i dobro z kapłańskiego serca płynące: Bóg zapłać!