V Niedziela Wielkiego Postu

1.   Informujemy, że Ksiądz Arcybiskupa Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko-Kamieński, udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta dla całej Archidiecezji, zgodnie z kryteriami ujętymi w zaleceniach Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski. Dyspensa obowiązuje do 19 kwietnia br. Zachęcamy, aby zostać w domu.

2.  W kościele może przebywać najwyżej pięć osób. Przy wejściu do świątyni wystawiony jest aplikator środka dezynfekującego – zachęcamy do korzystania.

3.   Kalendarz liturgiczny bieżącego tygodnia oraz intencje mszalne:

-  w poniedziałek Msza św. za śp. Stefana i zm. z rodziny o 18.00;

-  we wtorek Msza św. za śp. Mariana Szmulkiewicz o 18.00;

-  we środę za śp. Henryka Jurskiego w 60 dniu po śmierci (int. od ZP Sługocki) o 18.00;

-  we czwartek Msza św. za śp. Józefa o 18.00;

-  w pierwszy piątek miesiąca Msza św. w intencji o ustanie epidemii (intencja od Róży św. Faustyny) o 18.00;

-  w sobotę Msza św. za śp. Mariana Szmulkiewicz o 9.00.

4.   Ze względu na stan zagrożenia epidemiologicznego, chorych z okazji pierwszego piątku będę odwiedzać tylko na specjalne, osobne (np. telefoniczne) zaproszenie.

5.   W każdy piątek Wielkiego Postu nabożeństwa DROGI KRZYŻOWEJ o 18.00.

6.   W Niedzielę Palmową (5 kwietnia) na Mszy św. o 9.00 modlić się będziemy wraz z Różą św. Maksymiliana w intencji wszystkich ofiar koronawirusa, o 10.30 (w Sitnie) za śp. Stanisławę Panek w 22 rocznicę śmierci, zaś o 12.00 za zmarłych Rodziców: Konstancję i Eugeniusza Kijo oraz za zmarłych z rodziny Kijo i Kmito. Na wszystkich mszach poświęcenie palm. Tego dnia będzie nagłośniony plac wokół kościoła – można uczestniczyć w nabożeństwie stojąc przy grobie swoich bliskich, zachowując wymaganą odległość od osób postronnych. Można też przekazać swoją palmę życzliwemu sąsiadowi, aby przyniósł ją do poświęcenia. W kościele może przebywać najwyżej pięć osób. Zachęcam, aby zostać w domu.

7.   Przypominam o możliwości zmiany terminu zamówionej intencji Mszy św. Należy to uczynić przynajmniej dzień wcześniej, choćby telefonicznie (tel.  91 - 414 - 56 - 55). Nowy termin zostanie wspólnie ustalony w późniejszym czasie.

8.   Za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii oraz za wszelką życzliwość i dobro z kapłańskiego serca płynące: Bóg zapłać!

W naszej parafii modlimy się wg stałego porządku:

w niedziele o 9.00 i 12.00

w dni powszednie o 18.00

dodatkowo nabożeństwa różańcowe w intencji o ustanie epidemii o 20.30

codziennie  o 12.00 dzwon św. Maksymiliana zaprasza nas do modlitwy Anioł Pański!

ZOSTAŃ W DOMU!

Transmisje mszy świętych w niedziele:

7.00 – TVP 1 (transmisja z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie - Łagiewnikach)

9.00 – Polskie Radio Program Pierwszy

9.30 – Telewizja TRWAM (Transmisja Mszy Świętej z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze)

11.00 – TVP 1 (transmisja z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze o ustanie epidemii koronawirusa w Polsce i na świecie)

13.00 – TVP POLONIA

19.00 - TVP 1

ZOSTAŃ W DOMU!

Transmisje mszy świętych w dni powszednie:

13.30 – Telewizja TRWAM (Transmisja Mszy Świętej z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze)

20.00 – TVP 3 (transmisja z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze o ustanie epidemii koronawirusa w Polsce i na świecie)