IV Niedziela Wielkiego Postu

1.   Informujemy, że Ksiądz Arcybiskupa Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko-Kamieński, udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta dla całej Archidiecezji, zgodnie z kryteriami ujętymi w zaleceniach Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski. Dyspensa obowiązuje do 29 marca br.

2.   Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali naszą parafialną świątynię na dzisiejszą uroczystość a zwłaszcza p. Marii Orpel i p. Małgorzacie Grymuza. Dziękuję także za wpłatę na fundusz kwiatowy.

3.   Nabożeństwo Gorzkich Żali dziś o godzinie 17.00.

4.   Kalendarz liturgiczny bieżącego tygodnia oraz intencje mszalne:

-  w poniedziałek Msza św. w intencji Artura z prośbą za przyczyną św. Józefa o pomoc w znalezieniu dobrej żony, założeniu rodziny, o gospodarność i mądrość o 18.00;

-  we wtorek Msza św. w intencji Artura o 18.00;

-  we środę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego - Msza św. za śp. Zofię, Jana, Wiktora Dawidziuk o 18.00;

-  we czwartek Msza św. w intencji Jadwigi – Msza św. o dar zdrowia i o szczęśliwy przebieg operacji w Troszynie o 18.00;

-  w piątek Msza św. za śp. Józefa o 18.00;

-  w sobotę Msza św. w intencji Barbary o Dary Ducha Świętego przed ważnymi egzaminami o 9.00.

5.   W każdy piątek Wielkiego Postu nabożeństwa DROGI KRZYŻOWEJ w Sitnie o 17.00 a w Troszynie o 18.00.

6.   W przyszłą niedzielę (29 marca) na Mszy św. o 9.00 modlić się będziemy za śp. Stanisławę Chabasińską (intencja od siostry Grażyny, Anny, Alicji, od brata Janusza, Wojciecha i od wujostwa Stran), o 10.30 (w Sitnie) za śp. Władysławę, Władysława, Stanisława, Waldemara, Jana, Zofię i Bolesława, z rodziny Przyborowskich zaś o 12.00 w intencji śp. Krystyny, Jana, Mariana Fałat, Marii Dignas, Danuty Pacyk.

7.   Za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii oraz za wszelką życzliwość i dobro z kapłańskiego serca płynące: Bóg zapłać!

8.    Okresy nieszczęść publicznych, klęsk i zagrożeń były zawsze traktowane jako okres zwrócenia się do Boga o pomoc i ochronę, co też widać wyraźnie w historii naszego Narodu na przykładach:

* ślubów króla Jana Kazimierza przy okazji Potopu Szwedzkiego,

* licznych procesji błagalnych w czasie wojny polsko-bolszewickiej (której obchodzimy w tym roku stulecie),

* czy Ślubów Jasnogórskich Sługi Bożego Ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego (wówczas więzionego przez komunistów w Komańczy).

Ksiądz Arcybiskup Metropolita zachęca, aby podczas liturgii w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, wzorem Ojca Świętego Franciszka, który niedawno w bazylice Matki Bożej Śnieżnej, przed starożytnym obliczem Madonny Ocalenia Ludu Rzymskiego, wstawiał się za Rzymem i za światem całym, zawierzyć Niepokalanemu Sercu NMP nasze parafie. Uczynimy to w czasie wieczornego nabożeństwa w najbliższą środę (25 marca).