III Niedziela Wielkiego Postu

1.   Informujemy, że Ksiądz Arcybiskupa Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko-Kamieński, udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta dla całej Archidiecezji, zgodnie z kryteriami ujętymi w zaleceniach Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski. Dyspensa obowiązuje do 29 marca br. Treść Dekretu można odczytać tutaj!

2.   Dziś, na zakończenie tygodniowych Modlitw, Postu i Solidarności z misjonarzami, będziemy mogli złożyć swoją ofiarę do puszek z przeznaczeniem na pomoc polskim misjonarzom pracującym z dala od swojej Ojczyzny.

3.   Kalendarz liturgiczny bieżącego tygodnia oraz intencje mszalne:

-  w poniedziałek Msza św. w intencji Artura z prośbą za przyczyną św. Józefa o pomoc w znalezieniu dobrej żony, założeniu rodziny, o gospodarność i mądrość o 18.00;

-  we wtorek Msza św. w intencji Artura o 18.00;

-  we środę Msza św. w intencji Artura o 18.00;

-  we czwartek nie będzie żadnych nabożeństw w naszej parafii;

-  w piątek Msza św. w intencji naszej parafii o 18.00;

-  w sobotę Msza św. w intencji Artura o 9.00.

4.   W każdy piątek Wielkiego Postu nabożeństwa DROGI KRZYŻOWEJ w Sitnie o 17.00 a w Troszynie o 18.00.

5.   W przyszłą niedzielę (22 marca) na Mszy św. o 9.00 modlić się będziemy za zmarłych Andrzeja i Wiktorię Godyń, Irenę i Zenona Wiśniewskich, o 10.30 (w Sitnie) za śp. Ks. Stanisława Meslin (22 gregoriańska), zaś o 12.00 Msza św. dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo dla Patryka Łucka w 15 rocznicę urodzin.

6.   W następną niedzielę rozpoczniemy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Prowadzić je będzie ks. Kanonik Andrzej Galant – Proboszcz Parafii NMP Matki Kościoła w Chojnie. Nauki Rekolekcyjne w niedzielę tylko na popołudniowym nabożeństwie Gorzkich Żali w Troszynie o 17.00 oraz od poniedziałku do środy w Sitnie o 17.00, w Troszynie o 18.00. Ogarnijmy Ojca Rekolekcjonistę naszą modlitwą upraszając Darów Ducha Świętego. Okazja do spowiedzi wielkopostnej każdego dnia w czasie nabożeństwa.

7.    Za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii zwłaszcza za ubiegłotygodniową wyjątkowo obfitą kolektę na fundusz remontowy oraz za wszelką życzliwość i dobro z kapłańskiego serca płynące: Bóg zapłać!