II Niedziela Wielkiego Postu

1.   Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali naszą parafialną świątynię na dzisiejszą uroczystość a zwłaszcza p. Bogu-sławie Dąbrowskiej. Dziękuję też za wpłatę na fundusz kwiatowy p. Julii Dąbrowskiej i p. Bogusławie Dąbrowskiej.

2.  W dniu wczorajszym przeprowadziliśmy w naszym kościele bardzo niebezpieczną i skomplikowaną operację. Dziękuję za pomoc w transporcie, ustawieniu i uruchomieniu instrumentu muzycznego: p. Tadeuszowi Filip, p. Dariuszowi Dalenkiwicz, p. Markowi i Tomaszowi Stachnio, p. Mateuszowi Kucharczyk, p. Bogdanowi i Grzegorzowi Roszak, p. Eugeniuszowi Pych, p. Oldze Kruczek, p. Jerzemu Trzepióra, oraz p. Pawłowi Kruczek. Za użyczenie samochodu pomocnego w transporcie dziękuję p. Przemysławowi Kalemba i p. Markowi Pauk. Nad całością czuwał p. Krzysztof Kruczek, który od dziś będzie sprawował odpowiedzialną opiekę nad kościelnymi organami.

3.   Dzisiejsza taca przeznaczona jest na fundusz remontowy naszej Parafii.

4.  Przeżywamy dziś Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z misjonarzami, naszą modlitwą wspieramy Kościół w krajach misyjnych. W przyszłą niedzielę będziemy mogli złożyć swoją ofiarę do puszek z przeznaczeniem na pomoc polskim misjonarzom pracującym z dala od swojej Ojczyzny.

5.   Kalendarz liturgiczny bieżącego tygodnia oraz intencje mszalne:

-  w poniedziałek Msza św. w intencji Artura z prośbą za przyczyną św. Józefa o pomoc w znalezieniu dobrej żony, założeniu rodziny, o gospodarność i mądrość o 18.00;

-  we wtorek Msza św. w intencji Artura o 18.00;

-  we środę Msza św. w intencji Artura o 18.00;

-  we czwartek Msza św. za śp. Marię i Stefana Leja w Sitnie o 17.00;

-  w piątek Msza św. za śp. Filomenę i Władysława Kaszyca o 18.00;

-  w sobotę Msza św. w intencji Artura o 9.00.

6.   W każdy piątek Wielkiego Postu nabożeństwa DROGI KRZYŻOWEJ w Sitnie o 17.00 a w Troszynie o 18.00.

7.    Nabożeństwa GORZKICH ŻALI w każdą niedzielę Wielkiego Postu po Mszy św. południowej.

8.   W przyszłą niedzielę (15 marca) na Mszy św. o 9.00 modlić się będziemy za zmarłych z rodziny Roszak, o 10.30 (w Sitnie) za śp. Katarzynę Chodorowską w 2 rocznicę śmierci, zaś o 12.00 Msza św. dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo dla Józefa Prostak.

9.   Za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii oraz za wszelką życzliwość i dobro z kapłańskiego serca płynące: Bóg zapłać!