I Niedziela Wielkiego Postu

1.   Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali naszą parafialną świątynię na dzisiejszą uroczystość a zwłaszcza p. Annie i Pawłowi Rajmuntowicz.

2.   Kalendarz liturgiczny bieżącego tygodnia oraz intencje mszalne:

w poniedziałek nie będzie w naszej parafii nabożeństw;

-  we wtorek Msza św. za śp. Henryka Jurskiego w 30 dniu po pogrzebie o 18.00;

-  we środę Msza św. za śp. Krzysztofa w 2 rocznicę śmierci o 18.00;

- w pierwszy piątek miesiąca Msza wotywna o NSPJ o godz. 18.00 w intencji o skruszenie serc dla zatwardziałych grzeszników (intencja od Róży św. Maksymiliana); okazja do spowiedzi świętej pół godziny przed nabożeństwem; chorych z posługą sakramentalną odwiedzać będę od godziny 9.00;

-  w sobotę Msza św. w intencji naszej parafii o 9.00.

3.   W każdy piątek Wielkiego Postu nabożeństwa DROGI KRZYŻOWEJ w Sitnie o 17.00, w Troszynie o 18.00. W tym tygodniu nabożeństwo śpiewane.

4.    Nabożeństwa GORZKICH ŻALI w każdą niedzielę Wielkiego Postu po Mszy św. południowej.

5.   W przyszłą niedzielę (8 marca) na Mszy św. o 9.00 modlić się będziemy o łaskę Bożego błogosławieństwa i opiekę Matki Bożej dla dzieci, o 10.30 (w Sitnie) za śp. Jana Wacława, Franciszka, Zofię, Józefa i Wawrzyńca z rodziny Gawarskich, zaś o 12.00 za śp. Krystynę i Józefa Kiełbasę, Bernadetę i Zbigniewa Lewandowskich. Taca w drugą niedzielę miesiąca przeznaczona jest na fundusz remontowy.

6.   W ostatnim tygodniu Rada Duszpasterska po konsultacjach z Organistą p. Krzysztofem Kruczkiem, podjęła decyzję o zakupie używanego instrumentu muzycznego do naszej świątyni. To 44. głosowe organy cyfrowe firmy GEM (model Concerto). Dziękuję za odwagę w podjęciu tak trudnej, choć brzemiennej w skutkach decyzji. Trzeba jednak pamiętać, że przez ostatnie 25 lat p. Krzysztof grał na własnym, prywatnym instrumencie. Nadszedł stosowny czas aby to zmienić. Zwracam się z prośbą o pomoc w zamontowaniu organów na chórze naszego kościoła. Wszystkich chętnych do pomocy zapraszam w najbliższą sobotę (7 marca) o godzinie 11.00.

7.   Za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii oraz za wszelką życzliwość i dobro z kapłańskiego serca płynące: Bóg zapłać!