VII Niedziela Zwykła

1.   Kalendarz liturgiczny bieżącego tygodnia oraz intencje mszalne:

-  w poniedziałek i we wtorek nie będzie nabożeństw w naszej parafii;

- w sobotę Msza św. o 9.00.

2.   We wtorek biuro parafialne będzie nieczynne. Za utrudnienia przepraszam.

3.   W Środę Popielcową (26 lutego) rozpoczynamy Wielki Post. W tym dniu Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem w Sitnie o 17.00 oraz w Troszynie o 19.00.

W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, który jest szczególnym sposobem udziału w tajemnicy Męki Chrystusa. Do zachowania postu zobowiązani są wierni między 18. a 60. rokiem życia. Post ścisły pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia. Natomiast wierni, którzy ukończyli 14. rok życia zobowiązani są do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki całego roku i w Środę Popielcową.

4.    W każdy piątek Wielkiego Postu nabożeństwa DROGI KRZYŻOWEJ w Sitnie o 17.00, w Troszynie o 19.00.

5.   Nabożeństwa GORZKICH ŻALI w każdą niedzielę Wielkiego Postu po Mszy św. południowej.

6.   W przyszłą niedzielę (1 marca) na Mszy św. o 9.00 modlić się będziemy wraz z Różą św. Faustyny o łaskę nawrócenia dla zatwardziałych grzeszników, o 10.30 (w Sitnie) za śp. Janinę Liszczyk w 6 rocznicę śmierci, zaś o 12.00 w intencji dziękczynnej.

7.   Za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii oraz za wszelką życzliwość i dobro z kapłańskiego serca płynące: Bóg zapłać!