IV Niedziela Adwentu

1.   Dziękuję Rodzicom Dzieci Komunijnych za prace przy budowie szopki.

2.   Z Betlejem, z Groty Narodzenia Chrystusa, każdego roku skauci przynoszą ogień symbolizujący pokój i dobro. Zapoczątkowany zwyczaj przez skautów austriackich podjął Związek Harcerstwa Polskiego i od 1991 roku BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU dociera na polskie stoły wigilijne. Ogień z Betlejem dzięki pomocy Druhów z OSP TROSZYN jest dziś dostępny także w naszym kościele. Po nabożeństwie można podejść do Druhów z OSP i odpalić swój lampion. Niech ten płomień rozświetli wigilijny wieczór w naszych domach.

3.  We wtorek (24 grudnia) wigilia Narodzenia Pańskiego. Zachowajmy tradycję i zwyczaje polskie podczas wieczerzy wigilijnej. Ze względu na wyjątkowy charakter tego dnia w Polsce, Konferencja Episkopatu Polski zachęca zgodnie z postanowieniami II Polskiego Synodu Plenarnego, do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Ze względu na religijny charakter wieczerzy, zachęcam do powstrzymania się od spożywania alkoholu. Msza św. pasterska o godzinie 22.00 w Sitnie oraz o 24.00 w Troszynie w intencji wszystkich parafian.

4.   Podczas dni świątecznych odprawiamy msze św. wg porządku niedzielnego:

- we środę (25 XII) o godz. 9.00 za śp. Stanisławę Chabasińską (intencja od ZP Sługocki), o 10.30 w Sitnie za śp. Czesławę Lewandowską oraz o 12.00 w intencji Janiny Żywuckiej z okazji 80 rocznicy urodzin;

- we czwartek (26 XII) o godz. 9.00 za śp. Zofię i Kazimierza Mazurkiewicz, o 10.30 w Sitnie w intencji Radia Maryja, zaś o 12.00 Msza św. Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i dary Ducha Świętego oraz opiekę MB dla rodziców, dzieci i wnuka. Ofiary zbierane na tacę tego dnia przeznaczone będą na KUL i WT US.

5.   Kalendarz liturgiczny bieżącego tygodnia oraz intencje mszalne:

- w poniedziałek Msza św. za śp. Wiktorię o 17.00;

- w piątek święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty – Msza św. o 9.00;

- w sobotę święto św. Młodzianków – Msza św. o 9.00;

6.   W przyszłą niedzielę (29 grudnia) święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, na Mszy św. o 9.00 modlić się będziemy w intencji śp. Antoniny i Walentego Biel, o 10.30 (w Sitnie) za śp. Mieczysława Smolskiego w 60 dniu po śmierci (intencja od ZP Sługocki), o 12.00 w intencji ks. Pawła i za Jego Rodzinę. Wszystkich małżonków zapraszam tego dnia do wspólnego odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.

7.   Za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii oraz za wszelką życzliwość i dobro z kapłańskiego serca płynące: Bóg zapłać!