III Niedziela Adwentu

1.   Dziękuję p. Annie Kalemba i p. Karolinie Lahs za przygotowanie świątyni na dzisiejszą uroczystość oraz za wpłatę na fundusz kwiatowy.

2.   Kalendarz liturgiczny bieżącego tygodnia oraz intencje mszalne:

- w poniedziałek Msza św. roratnia o 17.00;

- we wtorek ze względu na spowiedź w Mieszkowicach - Mszy św. w naszej parafii nie będzie;

- we środę Msza św. w intencji parafii o 19.00 – w czasie nabożeństwa okazja do spowiedzi przedświątecznej;

- we czwartek Msza św. roratnia dla Troszyńskich TWARDZIELI o 7.00;

- w piątek Msza św. w intencji śp. Janiny o godz. 17.00;

- w sobotę Msza św. o 9.00.

3.   Wszystkich, którzy chcieliby wspomóc Rodziców dzieci komunijnych w montażu szopki, zapraszamy w sobotę (21 grudnia) na godzinę 14.00.

4.   W przyszłą niedzielę (22 grudnia) na Mszy św. o 9.00 modlić się będziemy w intencji śp. Antoniny Brodzińskiej w 20 rocznicę śmierci, o 10.30 (w Sitnie) za śp. Mariannę Potasznik, o 12.00 za śp. Janinę Kruczek (1 rocznica śmierci), za zmarłych z rodziny Kruczek, Michalewskich i za śp. Annę Bielawską.

5.   Z Betlejem, z Groty Narodzenia Chrystusa, każdego roku skauci przynoszą ogień symbolizujący pokój i dobro. Zapoczątkowany zwyczaj przez skautów austriackich podjął Związek Harcerstwa Polskiego i od 1991 roku BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU dociera na polskie stoły wigilijne. Poświęcony Ogień z Betlejem dzięki pomocy Druhów z OSP TROSZYN będzie dostępny także w naszym kościele w przyszłą niedzielę po porannym nabożeństwie. Wszystkich chętnych proszę o przyniesienie do kościoła znicza lub odpowiedniego lampionu, w którym będziemy mogli przenieść ŚWIĘTY OGIEŃ do naszych domów.

6.   Za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii oraz za wszelką życzliwość i dobro z kapłańskiego serca płynące: Bóg zapłać! Dziękuję paniom roznoszącym poświęcone opłatki. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na budowę stałego ołtarza w Troszynie i na nowe figurki do szopki w Sitnie.