XXVI Niedziela Zwykła

1.   Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali naszą parafialną świątynię na dzisiejszą uroczystość a zwłaszcza p. Katarzynie Kołodziejczyk i p. Małgorzacie Szkudlarek. Dziękuje p. Janinie Grymuza za wpłatę na fundusz kwiatowy. Dziękuję pp. Puklickim, Roszakom i Pych oraz p. Władysławowi Godyń za przygotowanie południowej ściany kościoła do remontu witraży.

2.   Zgodnie z decyzją Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi, w dniu dzisiejszym, zbieramy ofiary do puszek na rzecz dzieł Duszpasterstwa Młodzieży oraz wsparcia wyjazdu reprezentacji młodzieży z Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej na Światowe Dni Młodzieży w Panamie w styczniu przyszłego roku.

3.    Kalendarz liturgiczny bieżącego tygodnia oraz intencje mszalne:

- w poniedziałek wspomnienie św. Teresy – Msza św. za śp. Jana Piz 18.00;

- we wtorek wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów - Msza św. za śp. Aleksandra Paszek o 18.00;

- we środę Msza św. za śp. Aleksandra Paszek (śp. Emilię, Władysława, Eugeniusza Ostręga i Krystynę Ferenc) o 18.00;

- we czwartek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu - Msza św. za śp. Aleksandra;

- w piątek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej – Msza św. w Sitnie za śp. Aleksandra o 17.00, w Troszynie w intencji członków Wspólnoty Żywego Różańca (intencja Róży św. Faustyny) o 18.00, przed nabożeństwem możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, chorych tego dnia odwiedzę z posługą sakramentalną w godzinach przedpołudniowych;

- w sobotę Msza św. o 9.00.

4.   Nabożeństwa różańcowe przez cały październik w Troszynie codziennie po Mszy świętej a w Sitnie pół godziny przed Mszą świętą.

5.   W następną niedzielę (7 X) o 8.45 śpiewać będziemy Godzinki ku czci NMP, na Mszy św. o 9.00 modlić się będziemy w intencji naszej Ojczyzny (intencja Róży św. Maksymiliana); w Sitnie o 10.30 w intencji członków Wspólnoty Żywego Różańca (intencja Róży MB Królowej Korony Polskiej); o 12.00 w intencji Joanny i Łukasza z okazji 2 rocznicy ślubu.

6.   Do skarbony w przedsionku kościoła można złożyć swoją ofiarę przeznaczoną na okolicznościowa tablicę pamiątkową. Pragniemy pozostawić ślad naszej wdzięczności wobec Boga za wolność, którą podarował naszemu narodowi przed 100 laty.

7.   Wspólnota Żywego Różańca organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium MB Królowej Pokoju w Siekierkach. Wyjazd 7 października o godz. 14.00 z Troszyna  i o 14.15 z Sitna. Chętnych prosimy o zapisanie się w zakrystii.

8.    Za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii oraz za wszelką życzliwość i dobro z kapłańskiego serca płynące: Bóg zapłać!