XXIII Niedziela Zwykła

1.    Dziś druga niedziela miesiąca. Na wszystkich mszach św. zbierana jest kolekta przeznaczona na remont dachu (w Troszynie) i malowanie kościoła (w Sitnie).

2.   W imieniu ks. Kanonika Marka Siedleckiego zapraszam wszystkich chętnych na odpust parafialny połączony z dożynkami w Zielinie o 14.00.

3.   Kalendarz liturgiczny bieżącego tygodnia oraz intencje mszalne:

- w poniedziałek – Msza św. w intencji Danuty i Romana Jabłońskich z okazji 35 rocznicy ślubu 18.00;

- we wtorek Msza św. za śp. Kazimierę, Władysława, Jana FILIP oraz za śp. Janinę Lipień o 18.00;

- we środę wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi - Msza św. za śp. Zbigniewa Solskiego o 18.00;

- we czwartek wspomnienie św. Jana Chryzostoma - nie będzie mszy św. w naszej parafii;

- w piątek święto Podwyższenia Krzyża Świętego  - Msza św. za śp. Franciszka Stolarczyk w 5 rocznicę śmierci w Sitnie o 17.00, w Troszynie o 18.00 za śp. Jana Piz (intencja od sąsiadów z Mieszkowic);

- w sobotę wspomnienie NMP Bolesnej – Msza św. za śp. Ryszarda Kasprzyk w 30 dniu po pogrzebie (intencja od uczstników pogrzebu) o 9.00.

4.   W następną niedzielę (16 IX) na Mszy św. o 9.00 modlić się będziemy za śp. Józefa w 28 rocznicę śmierci, Franciszkę Kiełbasa i za zmarłych Rodziców; w Sitnie o 10.30 za śp. Janinę i Jerzego Zapolskich; o 12.00 za śp. Karolinę Kruczek w rocznicę śmierci. Po Mszy św. południowej zapraszam kandydatów do bierzmowania na spotkanie formacyjne.

5.   Pragniemy pozostawić ślad naszej wdzięczności wobec Boga za wolność, którą podarował naszemu narodowi przed 100 laty. Każdy, kto chciałby mieć udział w ufundowaniu okolicznościowej tablicy pamiątkowej proszony jest o złożenie swojej ofiary do skarbony w przedsionku kościoła.

6.   Za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii oraz za wszelką życzliwość i dobro z kapłańskiego serca płynące: Bóg zapłać!