XXII Niedziela Zwykła

1.   Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali naszą parafialną świątynię na dzisiejszą uroczystość a zwłaszcza p. Karolinie Lahs, p. Annie Kalemba oraz p. Lence Kalemba.

2.   W imieniu Pana Burmistrza zapraszam wszystkich Parafian na Dożynki Gminno – Dekanalne do Starych Łysogórek dziś o godz. 11.00 lub do Warnic na godzinę 14.00.

3.   W poniedziałek (3 września) Msza św. na rozpoczęcie nowego Roku Szkolnego o 8.30, w imieniu Pani Dyrektor zapraszam wszystkich Rodziców na ślubowanie klas pierwszych w czasie uroczystego apelu w szkole.

4.   Kalendarz liturgiczny bieżącego tygodnia oraz intencje mszalne:

- w poniedziałek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego – Msza św. za dusze w czyśćcu cierpiące o 18.00;

- we wtorek Msza św. za śp. Aleksandra Paszek o 18.00;

- we środę Msza św. za śp. Jana i Katarzynę Kołtuńskich oraz śp. Natalię i Ireneusza Bocian o 18.00;

- we czwartek Msza św. za śp. Aleksandra Paszek w Sitnie o 17.00

- w pierwszy piątek miesiąca Msza wotywna o NSPJ w Sitnie o godz. 17.00 za wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny (intencja Róży MB Królowej Korony Polskiej), a w Troszynie o godz. 18.00 modlić się będziemy wraz z Różą św. Maksymiliana w intencji Dobrodziejów i Ofiarodawców naszego kościoła (ta intencja towarzyszyć też będzie modlitwom Róży św. Faustyny); okazja do spowiedzi świętej pół godziny przed nabożeństwem; chorych z posługą sakramentalną odwiedzać będę od godziny 9.00;

- w sobotę święto Narodzenia NMP – Msza św. za zmarłych z rodziny Jabłońskich, Rusek, Klag, Tomaszewskich i Czarny oraz za dusze w czyśćcu cierpiące o 9.00.

- zapraszamy do udziału w DOŻYNKACH ARCHIDIECEZJALNYCH, które odbędą się 8 września w parafii pw. Narodzenia NMP w Gryfinie, gdzie czczony jest Obraz Matki Bożej Królowej Korony Polskiej. Prezentacja wieńców nastąpi o godz. 10.00, a Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi rozpocznie się o godz. 12.00. Zapraszamy wszystkich mieszkańców miast i wiosek, aby wspólnie dziękować Bogu za pracę rolników i chleb, który jest owocem pracy rąk ludzkich oraz prosić o pogodę i urodzaj na polskiej ziemi.

5.   W następną niedzielę (9 IX) na Mszy św. o 9.00 modlić się będziemy za Marię, Józefa, Mariana Roszak, Mariannę Szulc i za zmarłych z rodziny; w Sitnie o 10.30 w intencji Marzeny Gawarskiej z okazji 50 rocznicy urodzin; o 12.00 za Reginę i Tadeusza Filip z okazji 35 rocznicy ślubu. W imieniu ks. Kanonika Marka Siedleckiego zapraszam wszystkich chętnych na odpust parafialny do Zielina na godzinę 14.00.

6.   Za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii oraz za wszelką życzliwość i dobro z kapłańskiego serca płynące: Bóg zapłać!