XXI Niedziela Zwykła

UROCZYSTOŚĆ NAJSWIĘTSZEJ MARYI PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ

1.   Dziękuję Pani Sołtys Marzenie Stachnio i wszystkim paniom ze Sołectwa Troszyn za przygotowanie wieńca dożynkowego oraz posiłku dla zaproszonych gości. Wszystkim, którzy czynnie zaangażowali się w uświetnienie liturgii odpustowej z serca płynące BÓG ZAPŁAĆ! Strażakom z OSP Troszyn i OSP Zielin, p. Tadeuszowi Filip oraz Rodzinie Państwa Pych dziękuje za ufundowanie, transport oraz montaż tablicy informacyjnej o bardzo rzadkim i wyjątkowym drzewie, które rośnie na naszym cmentarzu. Tulipanowiec Amerykański (z rodziny magnoliowatych) kwitnie na przełomie maja i czerwca. Warto podziwiać piękno tego drzewa, otoczyć je właściwą troską i chwalić się nim przybywającym do naszej parafii gościom.

2.   Parafialny wyjazd do Jarosławia i Włodawy nastąpi dziś o godzinie 23.00. W związku z tym aż do piątku włącznie nie będzie nabożeństw w naszej parafii.  W sobotę (1 IX) Msza św. wyjątkowo o godzinie 18.00 w intencji Parafian.

3.   W następną niedzielę (2 IX) o 8.45 śpiewać będziemy Godzinki ku czci NMP , a na Mszy św. o 9.00 modlić się będziemy za Marcina Trzepiórę z okazji 40 rocznicy urodzin;   w Sitnie o 10.30 za Luizę z okazji 1 rocznicy urodzin; o 12.00 o Boże błogosławieństwo dla Jubilata i całej Jego Rodziny z okazji 60 rocznicy urodzin.

4.   W imieniu Pana Burmistrza zapraszam wszystkich Parafian na Dożynki Gminno – Dekanalne do Starych Łysogórek w przyszłą niedzielę (2 IX) o 11.00.

5.   Za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii oraz za wszelką życzliwość i dobro z kapłańskiego serca płynące: Bóg zapłać!