XIX Niedziela Zwykła

1.   Pragnę serdecznie podziękować naszym Parafianom, którzy przybyli na adorację i Mszę św. przygotowującą nas na Uroczystości Odpustowe, a zwłaszcza tym, którzy wpisali się na kartę DEKLARACJA - WOTUM 100 DNI ABSTYNENCJI. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie naszego kościoła na uroczystość odpustu, a zwłaszcza p. Iwonie Grymuza, p. Halinie Maks, p. Januszowi Maks, p. Ewie i Grzegorzowi Roszak, p. Halinie Pych i p. Małgorzacie Grymuza.

2.   Kalendarz liturgiczny bieżącego tygodnia oraz intencje mszalne:

- w poniedziałek Msza św. w intencji Wiktorii z okazji 17 rocznicy urodzin o 18.00;

- we wtorek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego - Msza św. za śp. Jana Piz (intencja od uczestników pogrzebu) o 18.00;

- we środę Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Msza św. w Troszynie o 9.00 za Marię Kędzierską z okazji imienin, w Sitnie o 10.30 za śp. Zytę Woźniak w 1 rocznicę śmierci. Msza św. odpustowa z poświęceniem wianków i procesją wokół kościoła o godzinie 14.30 w intencji Bogusławy i Cezarego w 30 rocznicę ślubu, za Anitę w 18 rocznicę urodzin oraz za wszystkich Parafian. Homilię wygłosi ks. Piotr Subocz. W czasie Mszy będzie okazja do spowiedzi świętej;

- we czwartek wyjątkowo nie będzie mszy w naszej parafii;

-  w piątek wspomnienie św. Jacka – Msza św. o nawrócenie i pojednanie w rodzinach o 19.00;

- w sobotę Msza św. ślubna o 17.00.

3.    W następną niedzielę (19 VIII) modlić się będziemy za śp. Edwarda Trzepiórę w 12 rocznicę śmierci (9.00), za śp. Janinę i Jerzego Zapolskich (10.30 w Sitnie) oraz za śp. Andrzeja, Alfonsa i Leokadię Sopczak (12.00).

4.   Za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii oraz za wszelką życzliwość i dobro z kapłańskiego serca płynące: Bóg zapłać!

5.   Już dziś zapraszamy do udziału w Dożynkach Archidiecezjalnych, które odbędą się 8 września w parafii pw. Narodzenia NMP w Gryfinie, gdzie czczony jest Obraz Matki Bożej Królowej Korony Polskiej. Prezentacja wieńców nastąpi o godz. 10.00, a Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi rozpocznie się o godz. 12.00. Pragniemy wspólnie dziękować Bogu za pracę rolników i chleb, który jest owocem pracy rąk ludzkich oraz prosić o pogodę i urodzaj na polskiej ziemi.